12 kwietnia 2020 r. – Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

1. Niestety, nadal obowiązują zarządzenia ograniczające liczbę uczestników w nabożeństwach. Na Msze św. zapraszamy tylko przedstawicieli rodzin, które zamówiły intencje.
2. Liturgię staramy się transmitować na youtube. Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCpwSE8Y_6YleGKPbyXJfCQQ
3. Komunię świętą tym, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszy św. udzielamy bezpośrednio po zakończeniu celebry.
4. Dodatkowa Msza św. dzisiaj o godz. 16.00.
5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj i w kolejne dni o g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
6. Jutro Msze Święte według porządku niedzielnego.
7. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Celebrując Msze św. będziemy śpiewać hymn Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Zachęcamy, aby na codziennej modlitwie posługiwać się tekstami wielkanocnymi.
8. Msze św. o godz. 7.30 od wtorku będziemy celebrować w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
9. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
10. Za tydzień – II Niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wtedy będziemy obchodzić święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 76. Tydzień Miłosierdzia.
11. Zmarł EDWARDA MIROWSKI miał 89 lata. Mieszkał przy ul. Daktylowej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 14 kwietnia. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
12. Drodzy Parafianie,
skorzystałem z przychylności Redakcji Gazety Siekierkowskiej i skierowałem do Was okolicznościowe słowo, opublikowane na facebooku Gazety. Można sobie odczytać. Link: https://www.facebook.com/100206744957360/photos/a.100710731573628/122534756057892/?type=3
Życzenia duszpasterzy:
Jezus zmartwychwstał dla naszego zbawienia.
Swym zmartwychwstaniem wyzwala nas z niewoli grzechu, śmierci i szatana.
Wyzwala nas także naszych z ograniczeń duchowych i fizycznych.
Wyzwala z lęku i strachu.
Pomaga prowadzić owocne życie oparte na Ewangelii.
Życzymy Wam pełnej wolności dziecka Bożego i radości, której nikt i nic nie jest w stanie nam odebrać.
Błogosławionych świąt!