19 kwietnia 2020 r. – II Niedziela Wielkanocna

1. Dziękujemy Parafianom,

a. którzy kiedyś posługiwali i obecnie pracują w parafialnej Caritas;
b. którzy wspierali i wspierają charytatywne akcje parafialne, diecezjalne, krajowe;
c. którzy zgłosili się jako wolontariusze i wspierają osoby starsze, niepełnosprawne i chore w realizowaniu ich codziennych potrzeb. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to prosimy o informację: sanktuarium@pijarzy.pl lub tel. 22 841 58 44.
d. którzy wpłacają ofiary na pokrycie kosztów bieżącego funkcjonowania Parafii oraz malowania i naprawy dachu kościoła. Bóg niech wszystkim błogosławi!

a. Święto Bożego Miłosierdzia,
b. Święto patronalne Caritas.
c. rozpoczęcie 76. Tygodnia Miłosierdzia.
d. Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana na youtube.

3. Z związku z nowymi zarządzeniami sanitarnymi informujemy, że od jutra, 20 kwietnia:

a. w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć maksymalnie 45 osób,
b. poranna adoracja, jutrznia i Msza św. będą celebrowane w kościele,
c. koronka do Bożego Miłosierdzia już od dzisiaj w kościele.
4. Wiernym, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszy św. w kościele udzielamy Komunii świętej bezpośrednio po zakończeniu liturgii

5. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski w czwartek, 23 kwietnia.
6. Święto Św. Marka Ewangelisty w sobotę. Msza św. w intencji o. Marka Kudacha z racji Imienin w sobotę o godz. 18.00.
7. Wieczór czuwania i uwielbienia z Maryją w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
8. Za tydzień Niedziela Biblijna i rozpoczęcie XII Tygodnia Biblijnego.
9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania online w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
10. W tym roku Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zgodnie z przepisami liturgicznymi, powinna być obchodzona w poniedziałek, 4 maja. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zdecydowała, że:

a. * uroczystość ta będzie obchodzona w sobotę, 2 maja (wieczorem 1 maja odmawiamy I nieszpory uroczystości),
b. * w niedzielę, 3 maja, obchodzimy 4. niedzielę wielkanocną (wieczorem 2 maja odmawiamy I nieszpory 4 niedzieli wielkanocnej),
c. * w niedzielę można odprawić jedną Mszę św. z uroczystości Królowej Polski. Z powodu stanu pandemii i przepisów sanitarnych święto patronalne naszej Parafii będziemy obchodzić w prostej formie.