26 kwietnia 2020 r. – III Niedziela Wielkanocna

a. Niedziela Biblijna i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy, aby się włączyć w tę akcję, biorąc z koszka pod chórem karteczkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Mateusza i Księgi Syracha. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo święte i w skupieniu i powadze odczytajmy z uwagą otrzymany tekst. Zaznaczmy go sobie. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego życia.
b. Rozpoczęcie XII Tygodnia Biblijnego.
c. Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana na youtube.
d. Spotkanie kandydatów do bierzmowania online o godz. 16.30.

2. W związku z nowymi zarządzeniami sanitarnymi informujemy, że od 20 kwietnia:

a. w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 45 osób,
b. poranna adoracja, jutrznia, Msza św. oraz koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 są celebrowane w kościele,
c. Wiernym, którzy nie mogą uczestniczyć w Mszy św. w kościele udzielamy Komunii świętej bezpośrednio po zakończeniu liturgii.

3. Wspomnienie św. Ludwika Mari Grignion de Montfort, którego mamy relikwie, we wtorek, 28 kwietnia.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i o błogosławione owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego we wtorek od godz. 15.00, a Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
5. Święto Św. Katarzyny ze Sieny dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy w środę 29 kwietnia. W środę także Dzień Męczeństwa Polskiego Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.
6. Wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika w piątek, 1 maja.
7. Chorych nawiedzimy w piątek 1 maja po godz. 9.30.
8. Nabożeństwa majowe rozpoczniemy 1 maja. W niedziele i uroczystości będziemy je odprawiać o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
9. Modlitwa w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy Polaków, w tym mieszkańców Warszawy, animowana przez wspólnotę Misja Św. Faustyny, w piątek od godz. 21.00.
10. W tym roku z powodu przepisów liturgicznych będziemy świętować:

a. W sobotę, 2 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i święto patronalne naszej parafii:

I. Msze św. o godz. 7.30, 11.00, 15.15 i 18.00.
II. adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 12.00-15.00.
III. koronka do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00.
IV. nabożeństwo pierwszych sobót wraz z majowym godz. 17.15.

b. W niedzielę, 3 maja, IV Niedziela Wielkanocna:

I. Msze św. według porządku niedzielnego: 8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 18.00.
II. Zmiana tajemnica różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
III. Msza św. o godz. 11.00 będzie sumą odpustową ku czci NMP Królowej Polski. Będziemy ją transmitować na youtubie.
IV. Celebransem i kaznodzieją będzie o. dr Ireneusz Klimczyk, franciszkanin z Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego w Niepokalanowie.

11. Z powodu obowiązujących przepisów sanitarnych święto patronalne będziemy obchodzić w skromnej formie, tzn. bez procesji eucharystycznej i bez zapraszania gości. Kaplica NMP Królowej Wyznawców będzie wykorzystana tylko do modlitwy indywidualnej.