Ceremonia zapalenia świec

W II niedzielę grudnia, 11 grudnia br., w Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży, w kaplicy na miejscu objawień, zgromadzili się rodzice i krewni, którzy przeżyli śmierć swoich dzieci. O godz. 17.30 została odprawiona Msza św. w ich intencji i zmarłych dzieci. Celebrowali ją ks. Paweł Dobrzyński SAC z Hospicjum dla dzieci Promyczek i o. Tadeusz Suślik, kustosz Sanktuarium. Po Eucharystii zostały odczytane imiona i nazwiska zmarłych. Po apelu aktorzy recytowali wiersze. Oprawę muzyczną zapewnił żeński tercet. Na zakończenie przed kaplicą zapalono duży znicz i każdy z uczestników mógł zapalić światełko. Nad całością czuwała główna organizatorka uroczystości p. Sylwia Hoffmann z Fundacji Nasze Dzieci.