31 maja 2020 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Odpowiadając na Słowo Arcybiskupa Kardynała Kazimierza Nycza, informujemy:

a. nie będziemy prowadzić transmisji Mszy św. na Youtube.
b. w tym tygodniu będziemy spowiadać codziennie w godz. 7.00-8.00 oraz 17.45-19.00. Jeśli będzie potrzeba, to ten czas będzie wydłużony.
c. i w naszym kościele pozostaje obowiązek używania maseczek i zachowania dystansu społecznego, który wynosi 2 metry.
d. w uroczystość Bożego Ciała nie organizujemy procesji. Jezusa Eucharystycznego uczcimy poprzez adorację.

a. Uroczystość Zesłania Ducha świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny.
b. Możemy uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
c. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Międzynarodowy Dzień Dziecka.
4. Od jutra nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe), które w niedziele i uroczystości będziemy odprawiać o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Uczestnicząc w nich, wynagradzamy Panu Bogu za grzechy nasze i bliźnich. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii.
5. Wspomnienie św. Karola Lwangi i jego Towarzyszy, męczenników z Ugandy, 3 czerwca.
6. W środę, dla uczczenia pierwszego objawienia się Maryi na Siekierkach, adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 15.00, a Msza św. intencjach pielgrzymów o g. 18.00.
7. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana w czwartek, 4 czerwca.
8. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w pierwszy piątek miesiąca od g. 9.00.
9. Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
10. Nabożeństwo ku czci Niepokalanej w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Trójcy i jak słyszeliśmy w Słowie Biskupa zakończenie okresu spowiedzi wielkanocnej.
12. Pijarzy modlą się za Maturzystów. Sztafeta modlitwy krąży po pijarskich domach zakonnych w Polsce i nie tylko. Każdy maturzysta, który chciałby takiego duchowego wsparcia może się zgłosić przez formularz zamieszczony na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl. Modlitwa potrwa do końca czerwca.