7 czerwca 2020 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

a. Uroczystość Świętej Trójcy. Zgodnie z przykazaniem kościelnym zakończenie okresu spowiedzi wielkanocnej.
b. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
c. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
d. Różaniec św. w intencji zmarłych wraz z wypominkami o godz. 17.00.

2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe), odprawiamy w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Uczestnicząc w nich, okazujemy miłość Bogu i wynagradzamy za grzechy własne i bliźnich. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii.
3. Wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej w poniedziałek.
4. Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego Św. Jana Chrzciciela na Starówce we wtorek, 9 czerwca.
5. Uroczystość Bożego Ciała w czwartek, 11 czerwca. Z powodu przepisów sanitarnych nie będzie procesji. Jezusa Eucharystycznego uczcimy poprzez adorację.
6. W tym dniu nie będzie także Mszy św. z udziałem chorych.
7. Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła, w sobotę, 13 czerwca.
8. Informujemy, że w kościele jest obowiązek używania maseczek i zachowania dystansu społecznego, który wynosi 2 metry.
9. Pijarzy modlą się za Maturzystów. Sztafeta modlitwy krąży po pijarskich domach zakonnych w Polsce i nie tylko. Każdy maturzysta, który chciałby takiego duchowego wsparcia może się zgłosić przez formularz zamieszczony na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl. Modlitwa potrwa do końca czerwca.