14 czerwca 2020 r. – XI Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe), odprawiamy w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Uczestnicząc w nich, okazujemy miłość Bogu i wynagradzamy za grzechy własne i bliźnich. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii.
2. We wtorek (16.06) Msza św. o 7.30 w kościele w intencji uczniów klas 8 SP o mądrość i inne łaski Ducha Świętego na czas egzaminów.
3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek (19.06). Msze św. jak w dzień powszedni. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa znosi piątkowy obowiązek wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
4. Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w piątek, 19 czerwca, o g. 19.00
5. W sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie: Różaniec św. – g. 17.30, Msza św. z XII niedzieli zwykłej – godz. 18.00, nabożeństwo czerwcowe bez pośrednio po Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski – 21.00, bezpośrednio po nim Msza św. ku czci Najświętszej Maryi. Nie będzie całonocnego czuwania do godz. 5.00.
6. Informujemy, że w kościele jest obowiązek używania maseczek i zachowania dystansu społecznego, który wynosi 2 metry.
7. Pijarzy modlą się za Maturzystów. Sztafeta modlitwy krąży po pijarskich domach zakonnych w Polsce i nie tylko. Każdy maturzysta, który chciałby takiego duchowego wsparcia może się zgłosić przez formularz zamieszczony na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl. Modlitwa potrwa do końca czerwca.
8. Dziękujemy Parafianom i Pielgrzymom za ofiary złożone na tacę i przesyłane na konto parafii. Pomagają nam one pokrywać koszty bieżące funkcjonowania Parafii.