XVI Niedziela zwykła – 19 lipca 2020 r.

1. Wspomnienie w liturgii:

1.1. Bł. Czesława, prezbitera jutro, 20 lipca,
1.2. św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i Doktora Kościoła, we wtorek, 21 lipca,
1.3. św. Marii Magdaleny w środę, 22 lipca,
1.4. Św. Brygidy (1303-1373), zakonnicy i Patronki Europy w czwartek, 23 lipca,
1.5. Św. Kingi (1234-1292), dziewicy i Patronki Polski i Litwy w piątek, 24 lipca,
1.6. Św. Jakuba, Apostoła, i Św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących w sobotę, 25 lipca. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się po Mszy św. o g. 7.30 i 18.00.

2. Tegoroczny 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i „Akcja św. Krzysztof” obchodzimy pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska ponownie organizuje pomoc dla misjonarzy. Za 1 szczęśliwie przejechany kilometr wystarczy ofiarować 1 grosz, by wesprzeć misje i zapewnić misjonarzom środki transportu, które pozwolą im docierać do ludzi potrzebujących. Dzięki naszemu wsparciu wierni w odległych krajach misyjnych będą mogli być bliżej Chrystusa i skorzystać z sakramentów świętych. Ofiary można złożyć do skarbony w przedsionku kościoła. Za przekazaną pomoc – dziękujemy!
3. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” 25 lipca po Mszy św. wieczornej.
4. Przypominamy, że Wydział Ochrony Środowiska m. st. Warszawy zachęca do likwidacji kopciuchów. Tylko w tym roku Urząd pokrywa w 100% koszty wymiany starego źródła energii na instalacje nowego typu: pompy ciepła, fotowoltaikę, kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe. Ekodoradca pomaga mieszkańcom w wyborze nowego sposobu ogrzewania, skompletowania dokumentów, złożenia wniosku i uzyskania 100% dofinansowania. Kontakt tel. 22 443 63 87, mail: ext.mszymczak@um.warszawa Ulotki i wnioski są wyłożone w kruchcie kościoła.
5. Bóg Wszechmogący niech nam błogosławi!