XVII Niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

1. Dzisiaj biskupi polscy kierują do nas Apel zachęcając zachowania w sierpniu trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Przez ascezę i modlitwę postarajmy się pomóc tym, którzy zmagają się z nałogiem pijaństwa.
2. Dziś Kościół wspomina świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Z tej okazji wspieramy ich naszą serdeczną modlitwą.
3. Dziś dobiega końca 21. Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa z hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”, a z nim Akcja św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na misyjne środki transportu. Ofiary można złożyć do skarbony w kruchcie kościoła. Za dar – dziękujemy!
4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

4.1. św. Szarbela we wtorek, 28 lipca.
4.2. św. Martę w środę, 29 lipca.
4.3. św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), prezbitera, założyciela zakonu jezuitów, w piątek, 31 lipca.
4.4. św. Alfonsa Marii Liguori’ego (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakon Redemptorystów, w sobotę, 1 sierpnia.

5. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, 31 lipca, o g. 19.00.
6. Nabożeństwo ku czci Najświetszej Maryi Panny w sobotę o godz. 17.15. a Msza św. wynagradzająca Bogu i Maryi za bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu o g. 18.00.
7. 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w sobotę, 1 sierpnia. Ze względu na obecną sytuację w kraju tegoroczne uroczystości l sierpnia będą miały skromniejszy charakter. Nie będzie wystąpień, przemarszu, oficjalnych przemówień. Uwzględniając wymogi bezpieczeństwa Burmistrz naszej Dzielnicy – p. Rafał Miastowski zaprasza do oddania hołdu bohaterom tamtych dni w następujących miejscach:

- Park im. gen. Gustawa Orlicz Dreszera, pomnik „Mokotów Walczący 1944",
- Obelisk poświęcony poległym 119 Powstańcom - ul. Dworkowa,
- Kopiec Powstania Warszawskiego – ul. Bartycka. Wystawienie pocztu sztandarowego Pułku AK Baszta w godz. 21.00-22.00.

Szczegóły na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.

8. Pan Bóg niech nam błogosławi!