XIX Niedziela zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

1. Sierpień jako miesiąc trzeźwości jest przeżywany od 1984 roku. Wybrano sierpień ze względu na nagromadzenie w tym czasie ważnych uroczystości maryjnych i patriotycznych. Tegoroczny sierpień przeżywamy w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę. Zachęcamy do abstynencji lub wstrzemięźliwości od alkoholu.

2. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:

a. Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, jutro.
b. św. Klarę, dziewicę, we wtorek.
c. św. Joanną Franciszkę de Chantal, zakonnicę, w środę.
d. św. Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941), zakonnika - franciszkanina, kapłana i męczennika w piątek, 14 sierpnia.
e. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny w sobotę, 15 sierpnia. Msze św. według porządku niedzielnego z obrzędem poświęcenia ziół, kwiatów i warzyw.

3. Msza św. z udziałem chorych we wtorek, 11 sierpnia, o godz. 11.00.

4. Międzynarodowy Dzień Młodzieży ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1999 r. w środę, 12 sierpnia.

5. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, 14 sierpnia, o g. 19.00.

6. Modlitewne czuwanie przed trzecią niedzielą miesiąca w sobotę: Różaniec św. o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, adoracja, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, kończąca czuwanie.