XX Niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

1. W Kościele w Polsce ta niedziela jest Dniem Solidarności z mieszkańcami Libanu. Modlitwą i ofiarami wspieramy mieszkańców Bejrutu, cierpiących z powodu zniszczenia miasta przez potężny wybuch. Dzisiejsza taca będzie przeznaczone na ten cel.
2. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:

a. św. Jacka Odrowąża (1200-1257), dominikanina, jutro, 17 sierpnia.
b. św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła, w czwartek, 20 sierpnia.
c. św. Piusa X, papieża, w piątek, 21 sierpnia. Wydał on dekret o częstszym przystępowaniu do Komunii świętej i pozwolił dzieciom na wcześniejszą Komunię. Nazwano go papieżem dzieci. Jego relikwie mamy w kaplicy.
d. Wspomnienie NMP Królowej w sobotę, 22 sierpnia.

3. Fundacja BO WARTO serdecznie zaprasza na IV. WSPÓLNE SIEKIERKOWSKIE ŚPIEWANIE POWSTAŃCZE, które odbędzie się w czwartek, 20 sierpnia, w godz. 18.00 – 19.30  na skwerze u zbiegu ul. Gościniec i Siekierkowskiej (przy Kamieniu Pamięci).  Fundacja zapewnia teksty piosenek i akompaniament.
4. Dnia 10 sierpnia zmarł nasz współbrat Jacek Nowakowski. Posługiwał w Krakowie na Wieczystej i Bolszewie. Przez ostanie 13 lat duszpasterzował na Morawach w Czechach. Przeżył 41 lat, 21 w Zakonie, 16 w kapłaństwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…