XXII Niedziela zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

1. Metropolita Warszawski kardynał Kazimierz Nycz przypomina, że konsekwentne stosowanie higienicznych zasad bezpieczeństwa jest wyrazem odpowiedzialności za zdrowie innych oraz własne. Parafian i Pielgrzymów prosimy o przestrzeganie podczas liturgii zaleceń służb sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, podczas Komunii św. Tekst Komunikatu na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Parafii i Archidiecezji.
2. O. Przemysław Kołacki rozpoczął posługę w naszej Parafii. Dzisiaj, celebrując Mszę św. o godz. 11.00 udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i z tej okazji przekazuje nam okolicznościowy obrazek.
3. O. Rafał Petkowicz miał wyjechać do posługi w pijarskim kolegium w Peru. Jednak sytuacja epidemiczna w Ameryce Południowej uniemożliwiła realizację tego misyjnego projektu. W efekcie o. Rafał pozostaje w naszym Kolegium i będzie nadal posługiwał w parafii.
4. Wikariuszem parafii został zamianowany o. Stefan Wojda. Dziękujemy o. Rafałowi za pełnienie tej funkcji przez okres czterech lat, a nominatowi życzymy światła Ducha Świętego.
5. We wtorek, 1 września, rozpoczniemy nowy rok szkolny. Z powodu koronawirusa okolicznościowe Msze św. będą celebrowane w kościele w kilku grupach:

- o godz. 7.30 – z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3; a z udziałem uczniów Pijarskiej Szkoły
- o godz. 8.30 – kl. 0 i kl. I; - o godz. 10.00 - kl. II, III, IV; - o godz. 11.30 – kl. V i VI
- o godz. 13.00 – kl. VII i kl. VIII. Do wspólnej modlitwy zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obu szkół. Dziękować będziemy Panu Bogu za wakacje i prosić o jego błogosławieństwo i pomoc w kolejnym roku nauki.

6. Inauguracja Roku Szkolnego w sanktuarium odbędzie się 6 września. Z powodu pandemii będzie mieć skromniejszą formę. Uroczystej Mszy św. o g. 13.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Tadeusz Pikus, a kaznodzieją w tym dniu będzie ks. Bogusław Bogdan, pallotyn z Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni.
7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek, o godz. 19.30.
8. Msza św. w intencji o. Stefana, z racji Imienin, w środę o g. 18.00.
9. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła 3 września, w czwartek.
10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od g. 15.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w intencjach pielgrzymów o g. 18.00 w kościele.
11. Wspomnienie bł. Marii Stelli i Towarzyszek, nazaretanek, męczennic, 4 września, w piątek.
12. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w I piątek miesiąca od g. 9.30.
13. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
14. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę, 5 września, o g. 17.15. Msza św. wynagradzająca za bluźnierstwa przeciw Dziewictwu Najświętszej Maryi Panny o g. 18.00.
15. Muzeum pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie zaprasza do odwiedzenia nowoczesnej ekspozycji, która przypomina losy dwóch wielkich postaci: papieża Polaka i Prymasa Tysiąclecia. Film, muzyka, sztuka i liczne eksponaty zapewniają duchowe i emocjonalne przeżycie.
16. Zachęcamy także do obejrzenia filmu „ZIEJĄ", który wszedł do kin 28 sierpnia br. To film o kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służby bezpieczeństwa PRL.