XXIII Niedziela zwykła – 6 września 2020 r.

a. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj, po Mszy św. o g. 8.00.
b. W sanktuarium Inauguracja Roku Szkolnego. Uroczysta Msza św. o g. 13.00. Będzie jej przewodniczył Ks. Bp Tadeusz Pikus, a kaznodzieją jest ks. Bogusław Bogdan, pallotyn z Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej.
c. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
d. Różaniec św. za zmarłych według wypominków o g. 17.30, a Msza św. o g. 18.00.

2. W ramach troski o chrześcijańskie wychowanie dzieci, zadbajmy, aby młodzi uczęszczali na lekcje religii i uczestniczyli w świętej liturgii.

a. Msze św. w niedziele z udziałem dzieci o g. 11.00, a z udziałem młodzieży o g. 18.00.
b. Msza św. rozpoczynająca przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. - 20 września o godz. 16.00. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest s. Faustyna CSFN.
c. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców - 20 września o g. 16.30. Zapraszamy uczniów z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Radosław Torba.
d. Spotkanie młodych, którzy kontynuują przygotowanie do bierzmowania - 27 września o g. 16.30. Odpowiedzialny jest o. Rafał Petkowicz.

3. Liturgiczne święto Narodzenia NMP we wtorek, 8 września.
4. Msza św. w intencji o. Radosława, z racji Dnia Imienin, we wtorek o g. 18.00.
5. Msza św. z udziałem chorych w piątek 11 września o godz. 11.00.
6. Doroczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi w sobotę, 12 września. Jest to patronalne święto Zakonu Pijarów. Nasi nowicjusze złożą pierwszą profesję zakonną w domu nowicjatu w Rzeszowie.
7. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę 13 września o godz. 16.00.
8. Polecamy ogólnopolskie internetowe 33 - dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu zawierzenia się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Odbędą się one w terminie od 8 września do 10 października 2020 r. na stronie „Miłujcie się!" na Facebooku oraz na kanale „Miłujcie się!" na YouTube. Codziennie rano na tych stronach pojawi się medytacja na dany dzień w formie tekstu oraz w formie audiowizualnej. Dodatkowo codziennie będą też dwie relacje NA ŻYWO:
- na kanale YouTube „Miłujcie się!"- codziennie o 20:00 - pełna medytacja,
- na stronie na Facebooku „Miłujcie się!" - codziennie o 21:15 - wersja skrócona „dla zabieganych". Rekolekcje na żywo będzie prowadził ks. Marcin Modrzyński, z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
9. Klub Filary, mieszczący się przy ul. Gościniec 12, od 7 lat organizuje zajęcia dla dziewcząt w wieku 10-19 lat. Uczennice mogą tu poszerzać swoje horyzonty intelektualne, rozwijać zainteresowania, zawierać trwałe przyjaźnie, twórczo spędzać wolny czas i wzrastać w wartościach chrześcijańskich. Klub rozpoczyna zajęcia od 16 września. W planie spotkań m.in. eksperymenty fizyczno-chemiczne, zajęcia kulinarne, oraz wyjścia na wolontariat. Filarem Klubu jest bezpośredni kontakt z każdym dzieckiem oraz rodzicem, który ma na celu wsparcie wychowawcze dziewczyn. W tym roku, że względu na pandemię zajęcia zostały podzielone na kolejne dni:
*środy- dedykowane są 5 i 6 klasie,
*czwartki - dla 6 i 7 klasy,
*piątki - dla 8 klasy oraz liceum.
*soboty - dla najmłodszych, czyli 3 i 4 klasa. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.filary.pl lub pisząc na adres fundacja@filary.pl, oraz w bezpośrednim kontakcie w Klubie Filary w każdą środę w godz. 16.00-18.00.
10. Ukazał się 47 numer Gazety Siekierkowskiej – polecamy.