XXIV Niedziela zwykła – 13 września 2020 r.

a. w Polsce rozpoczyna się X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. To czas modlitwy za dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców. Z tego tytułu odczytujemy okolicznościowy List Pasterski Episkopatu Polski.
b. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.

2. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego jutro, 14 września.
3. Doroczne wspomnienie NMP Bolesnej we wtorek, 15 września.
4. Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa w środę, 16 września.
5. Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Metropolity Warszawskiego w czwartek, 17 września.
6. Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w czwartek. Pamiętajmy w modlitwie o Rodakach poległych na Wschodzie.
7. Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży 18 września, w piątek.
8. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
9. Wspomnienie Błogosławionych męczenników Wojny Domowej w Hiszpanii: pijarek s. Marii Baldillou i Towarzyszek w sobotę, 19 września.
10. Modlitewne czuwanie przed trzecią niedzielą miesiąca w sobotę: Różaniec św. o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, a po niej adoracja. Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, kończąca czuwanie.
11. Wydawnictwo pijarskie „eSPe”, istniejące na rynku od 20 lat, w przyszłą niedzielę, wystawi stoisko ze swoją propozycją czytelniczą.
12. Kwesta na wsparcie naszych niektórych Parafian zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę przez panie z Parafialnego Zespołu Caritas.
13. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem” Wspólnie brońmy rodziny” odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie na Placu Zamkowym o godz. 12.00. Polecamy!
14. Troszcząc się o chrześcijańskie wychowanie dzieci, zadbajmy, aby uczęszczały na lekcje religii i uczestniczyły w świętej liturgii.

a. Msza św. rozpoczynająca przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. - 20 września o godz. 16.00. Odpowiedzialną za przygotowanie jest s. Faustyna CSFN.
b. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców - 20 września o g. 16.30. Zapraszamy uczniów z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Radosław Torba.
c. Spotkanie młodych, którzy kontynuują przygotowanie do bierzmowania - 27 września o g. 16.30. Odpowiedzialny jest o. Rafał Petkowicz.

15. Drodzy Parafianie zachęcamy do skorzystania z obywatelskiego prawa i poparcia projektów, które mogą być zrealizowane na naszych terenie z budżetu obywatelskiego. Wykaz projektów i zasady głosowania są na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl W przedsionku kościoła są wyłożone też ulotki. Dziękujemy za obywatelską aktywność i oddanie głosu.