XXXII Niedziela zwykła – 8 listopada 2020 r.

1. Przypominamy obowiązujące normy sanitarne:

a. w kościele mamy obowiązek:

• zakryć usta i nos,
    • zdezynfekować dłonie,
    • zachować dystans tak, by jedna osoba przypadała na 15m2.. Dziękujemy!

b. Komunię świętą jeden szafarz udziela tylko do ust, a drugi tylko na rękę.

a. XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizatorem tego dnia jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W tym roku krajem reprezentującym współczesne męczeństwo chrześcijan jest Republika Środkowej Afryki (RŚA).
b. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00.
c. Spotkanie zaawansowanych kandydatów do bierzmowania o godz. 16.30 online.

3. Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu oraz Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata, jutro, 9 listopada.
4. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, (+1280), papieża i doktora Kościoła, we wtorek, 10 listopada.
5. Wspomnienie świętego Marcina i Narodowe Święto Niepodległości w środę, 11 listopada. Pamiętamy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. Modlimy się za nich i w intencji naszego kraju. Msze święte o godz. 7.30, 11.00 i 18.00. Liturgia o godz. 11.00 będzie z udziałem chorych.
6. Wspomnienie Św. Jozafata (+1623), unickiego arcybiskupa połockiego, męczennika, w czwartek.
7. Wspomnienie pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, w piątek.
8. Czuwanie modlitewne przed trzecią niedzielą miesiąca w sobotę w godz. 17.30-22.00.
9. W przyszłą niedzielę:

a. Trzeci Światowy Dzień Ubogich
b. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.

10. Przypominamy:

a. Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami w listopadzie odmawiamy codziennie o godz. 17.30.
b. w tym roku odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

11. Zmarli:

a. Agnieszka Śmigrodzka, mieszkała przy ul. Bluszczańskiej, miała 55 lat.
b. Janusz Florczuk, mieszkał przy ul. Rodzynkowej, lat 80,
c. Jolanta Radomska, mieszkała przy ul. Gościniec, miała 70 lat. Pogrzeb Jolanty odbędzie się w naszym kościele 10 listopada, o godz. 11.00.
d. Henryk Ludwik Rybarczyk, mieszkał przy ul. Antoniewskiej, l. 81. Pogrzeb w naszym kościele 13 listopada o godz. 12.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!...