XXXIII Niedziela zwykła – 15 listopada 2020 r.

1. Przypominamy, że w kościele obowiązują nas następujące normy sanitarne:

a. zakrywanie ust i nosa,
b. dezynfekowanie dłoni,
c. zachowanie dystansu tak, by jedna osoba przypadała na 15m2.

2. Komunię świętą przyjmujemy według własnej decyzji. Jeden szafarz udziela Jej tylko do ust, a drugi tylko na rękę.

a. przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32). Ojciec Święty Franciszek skierował do wiernych okolicznościowe orędzie. Możemy złożyć ofiarę na rzecz ubogich do skarbony, w kościele lub w kruchcie.
b. Przypominamy, że nasza parafia już od czterech lat uczestniczy w projekcie Rodzina Rodzinie realizowanym przez Polską Caritas. Dla rodziny w Aleppo w Syrii co miesiąc przekazujemy 600zł. Dziękujemy za każdy dar!
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
d. Różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie codziennie o g. 17.30, a w piątki nadto celebrujemy Mszę św. o g. 18.00.

4. Wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia jutro.
5. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, której relikwie mamy w kaplicy, we wtorek, 17 listopada.
6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.30.
7. Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieżowego Ruchu Czystych Serc w środę.
8. Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, w piątek.
9. Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w sobotę, 21 listopada.
10. W przyszłą niedzielę, 22 listopada:

a. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W naszej parafii Msza św. o godz. 11.00 będzie połączona z obrzędem przyjęcia ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza.
b. Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunią św. o godz. 16.00.

11. Przypominamy, że w tym roku odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.