29 listopada 2020 r. – I Niedziela Adwentu

1. W związku z czerwoną strefą epidemii przypominamy, że w kościele mamy obowiązek:

a. dokładnie zakrywać usta i nos,
b. dezynfekować dłonie,
c. zachować dystans tak, by jedna osoba przypadała na 15m2.,
d. zachować dystans także podchodząc do Komunii świętej.

2. Komunię świętą przyjmujemy według osobistego wyboru. Jeden szafarz będzie Jej udzielał tylko do ust, a drugi tylko na rękę. Przyjmując na rękę robimy z dłoni „tron” dla Jezusa i nie odchodząc, spożywamy Ją przy szafarzu. Dziękujemy!

a. rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym będzie realizowany program duszpasterski poświęcony Eucharystii pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy.
b. Różaniec święty połączony z wypominkami o godz. 17.30.

4. Roraty, Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, będziemy celebrować w dni powszednie o g. 7.00.
5. Wspomnienie św. Andrzeja Apostoła jutro, 30 listopada.
6. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w czwartek, 3 grudnia.
7. Adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji trzeciego dnia miesiąca, w czwartek od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a następnie Msza św. w intencjach trwających na modlitwie o godz. 18.00.
8. Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w piątek, 4 grudnia.
9. Chorych nawiedzimy z sakramentalną posługą tylko na ich wyraźne życzenie.
10. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę o godz. 17.15.
11. W przyszłą niedzielę:

a. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie,
b. Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Listry i dobroczyńcy,
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
d. Katecheza dla zaawansowanych kandydatów do bierzmowania na zoomie o godz. 16.30. Pytania proszę kierować do o. Rafała na adres: acrafal@interia.pl

12. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia o g. 12.00 będzie celebrowana Msza św. wraz z odnowieniem Aktu zawierzenia się Jezusowi przez pośrednictwo Maryi. Zapraszamy.
13. Drodzy Parafianie, w minionym roku włączyliśmy się do akcji „Paczuszka dla maluszka", organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Dzięki Waszej hojności wsparliśmy domy samotnych matek w Chyliczkach i Legionowie. W tym roku chcemy ponownie ją przeprowadzić. Od przyszłej niedzieli będzie ustawiona choinka z papierowymi bombkami. Do 20 grudnia będzie można przy niej zostawić swój dar. Głównie są potrzebne artykuły kosmetyczne i higieniczne dla mam z niemowlakami. Zbiórkę będzie można wesprzeć także finansowo. Informacje takie jak: link, numer konta będą umieszczone na wspomnianych bombkach.
14. Pragniemy poinformować, że w tym roku, ze względów sanitarnych, Archidiecezja Warszawska nie rozprowadza świec Caritas na stół wigilijny. Przepraszamy.
15. Ofiary złożone do skarbony w IV Dniu Ubogich dały kwotę 1.730 PLN. Dziękujemy!
16. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.