Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu, 27 grudnia 2020 r.

1. Dziś Święto Rodziny z Nazaretu. Jezusowi, Maryi i Józefowi zawierzamy nasze rodziny, by były silne Bogiem i promieniowały wiarą i miłością.
2. Zapowiadana Msza św. z udziałem Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza dzisiaj o godz. 16.00 nie odbędzie się w naszym Sanktuarium, lecz Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Technicy, po zapoznaniu się z miejscem, orzekli, iż trudno im będzie od nas zapewnić dobrą jakość transmisji tego wydarzenia.
3. Jutro, 28 grudnia, Świętych Młodzianków, męczenników.
4. Adoracja w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i o owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego jutro od godz. 15.00, oraz Msza św. w tej intencji o g. 18.00.
5. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i zakończenie roku 31 grudnia. Ponieważ od godziny 19.00 do 6.00 będzie obowiązywał zakaz poruszania się, dlatego zapraszamy najpierw na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.15, a po nim będzie celebrowana Msza św., ostatnia w tym roku.
6. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój w piątek. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
7. Wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła w sobotę, 2 stycznia.
8. Chorych, jeśli się zgłoszą, to nawiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę po godz. 9.00.
9. Nabożeństwo ku czci NMP w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
10. Wizyta duszpasterska w dotychczasowej formie z nawiedzeniem mieszkań i domów z powodu epidemii jest niemożliwa. Dlatego zapraszamy przedstawicieli rodzin do kościoła na Mszę Świętą w dni powszednie od 2 do 30 stycznia 2021 r. o godz. 18.00. Będzie sprawowana Waszej intencji. By zapewnić sanitarne bezpieczeństwo prosimy o przybycie w wyznaczonym dniu. Plan celebracji według ulic jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Osoby, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn, nie będą mogły uczestniczyć w liturgii, zachęcamy do duchowej łączności.
11. Fundacja BO WARTO realizuje Program „razem wspierajmy SENIORÓW BO WARTO”, finansowany przez m.st. Warszawa. W jego ramach jest organizowane wsparcie dla seniorów z Siekierek i Augustówki poprzez otoczenie ich opieką i pomocą przy wykonywaniu drobnych prac domowych i zakupów. Fundacja poszukuje potrzebujących seniorów i gotowych do pomocy wolontariuszy. Informacje kontaktowe znajdują się na plakatach i ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.
12. Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, na Nowy Rok Pański 2021 życzymy każdemu z Was i Waszym Rodzinom błogosławieństwa Boga Wszechmogącego, Jego mocy i prowadzenia. Modlimy się za Was przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców, oraz Świętych, których relikwie mamy w kaplicy na miejscu objawień.
Niech Wam towarzyszy zdrowie i radość z poczucia dobrze wykonywanego powołania. Zadania, które stoją przed Wami, niech nigdy nie wydają się niemożliwe do zrealizowania. Wasze wątpliwości i obawy niech się przeradzają każdego dnia w żywą wiarę i niezachwianą nadzieję. Pan niech Was prowadzi i wspomaga!