II Niedziela zwykła, 17 stycznia 2021 r.

1. Przypominamy: W związku epidemią COVID-19 w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązuje

a. limit osób - max. 1 osoba na 15 m2,
b. dokładne zakrywanie ust i nosa,
c. dezynfekcja dłoni,
d. dystans także przy podchodzeniu do Komunii świętej. Dziękujemy!

2. Dzisiaj w Kościele katolickim w Polsce jest obchodzony XXIV Dzień Judaizmu pod hasłem: Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście (Pwt 30, 15).
3. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
4. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan od 18 do 25 stycznia będzie obchodzony pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15, 5-9).
5. Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w czwartek, 21 stycznia.
6. Dzień Babci również w czwartek, a Dzień Dziadka w piątek. Seniorom życzmy Bożego błogosławieństwa, zwłaszcza zdrowia fizycznego i duchowego.
7. Ósma rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski przypada w sobotę, 23 stycznia. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza Święta.
8. W niedzielę, 24 stycznia br., będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.
9. Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Przed i po liturgii wzięcie miary na strój komunijny według podanego porządku.
10. Zgodnie z tegoroczną formą kolędy, przyjętą z powodu pandemii, zapraszamy Was, Parafianie, na Mszę św. o godz. 18.00:

a. w poniedziałek – z ul. Ananasowej i ul. Dywizjonu AK „Jeleń”,
b. we wtorek – z ul. Bartyckiej numery nieparzyste 5-65,
c. w środę – z ul. Bartyckiej numery nieparzyste 67-103,
d. w czwartek – z ul. Bartyckiej numery nieparzyste 115, 115A i ul. Niewielkiej,
e. w piątek – z ul. Bartyckiej numery parzyste od 2 do 20 + ul. Rodzynkowej
f. w sobotę – z ul. Bartyckiej numery parzyste 22B, 22 C i 24B.
g. Msza św. będzie celebrowana w Waszej intencji.
h. Po liturgii będziecie mogli wziąć wodę święconą i modlitwę, aby w gronie rodziny przeprowadzić obrzęd poświęcenia mieszkania czy domu.

11. Domowy Kościół to ruch świeckich dla małżeństw, inspirowany duchowością ks. Franciszka Blachnickiego. Stanowi gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie. Podejmujemy próbę utworzenia w naszej parafii drugiego kręgu. Małżonków, którzy są zainteresowani tą wspólnotą prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
12. Otrzymaliśmy podziękowania za udzieloną pomoc Domom Samotnej Matki i Noclegowni dla mężczyzn. Są one wywieszone na tablicy ogłoszeń i umieszczone na internetowej stronie Parafii. Darczyńcom i Koordynatorom jeszcze raz dziękujemy!
13. W odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji i przewodniczącego Episkopatu Polski przyszla niedziela będzie Dniem solidarności z Chorwacją. Tego dnia w kościołach archidiecezji warszawskiej będą zbierane ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
14. Zmarł BOGDAN GUZIUK, l. 57, mieszkał przy ul. Spiralnej. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….