I Niedziela Wielkiego Postu, 21 lutego 2021 r.

a. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Spowiedzi i Komunii Świętej o godz. 16.00.
b. Gorzkie Żale o godz. 17.15.
c. kwesta na rzecz Parafian, którzy doświadczają biedy. Za każdy datek dziękujemy!

2. W Wielkim Poście:

a. czwarte przykazanie kościelne obliguje nas, abyśmy we wszystkie dni tego okresu powstrzymywali się od udziału w zabawach.
b. nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o g. 8.15 (z udziałem uczniów), 17.15 i 19.30.

3. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Pana Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

4. Jutro liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła.

5. W wielkopostnych kościołach stacyjnych trwa całodniowa modlitwa i spowiedź od godz. 6.00 do 21.00. Wykaz tych kościołów oraz program na niedziele i dni powszednie jest w gablotach.

6. Doroczne wspomnienie św. Pauli Montal, założycielki zgromadzenia sióstr pijarek, w piątek 26 lutego.

7. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

8. Przyszła niedziela będzie Dniem Pomocy Misjonarzom ad Gentes.

9. Trwają przygotowania do beatyfikacji S.B. kardynała Stefana Wyszyńskiego. W przyszłą niedzielę 28 lutego w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starówce Mszy św. o godz. 19.00 będzie przewodniczył ks. dr Wojciech Bartkowicz, rektor WMSD w Warszawie i wygłosi homilię na temat „Prymas Wyszyński a Seminarium".

10. Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej oraz Instytut Naturalnego Planowania Rodziny – INER zapraszają do udziału w spotkaniach Wokół płodności. Tematy zdrowia prokreacyjnego, profilaktyki płodności i sposobów  jej monitorowania podejmują specjaliści – osoby wierzące i żywo zaangażowane w życie lokalnego Kościoła. Spotkania odbywają się w formie online za pośrednictwem Facebooka Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny Facebook.com/InerNPR. Terminy spotkań znajdują się na tablicy ogłoszeń.

11. Przystanek: Misja z Domy Serca i Księgarnia na Miodowej zapraszają na spotkania informacyjne w formie dyżurów z wolontariuszami. Dyżury odbywają się w Księgarni na Miodowej, w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, między godziną 16.00 a 18.00. Inicjatywa skierowana jest do osób w wieku od 18 do 35 roku życia zainteresowanych wyjazdem na misje lub wsparciem organizacji stacjonarnie. Domy Serca to międzynarodowa, katolicka organizacja, której charyzmatem jest współczucie i pocieszenie niesione ubogim, cierpiącym i samotnym ludziom na całym świecie. Domy Serca proponują wolontariat misyjny w jednym z 40 domów znajdujących się w 26 krajach świata położonych na 4 kontynentach.