IV Niedziela Wielkiego Postu, 14 marca 2021 r.

1. W związku z narastającą falą epidemii prosimy, aby w świątyni:

a. zakrywać dokładnie usta i nos,
b. dezynfekować dłonie,
c. zachować dystans nie mniejszy niż 1,5 m, przy limicie 1 osoba na 15 m2, także podchodząc do Komunii świętej.
d. Komunię przyjmujemy w sposób przez siebie wybrany. Jeden szafarz udziela jej tylko do ust, a drugi tylko na rękę. Przyjmując na rękę robimy z dłoni „tron” dla Jezusa i spożywamy nie odchodząc od szafarza. Dziękujemy!

a. przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy, 17 marca. Prowadzi je ks. Lesław Pańczak, misjonarz saletyn z Olsztyna.
W kolejne dni Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.15, 18.00 i 19.30.
W poniedziałek, wtorek i środę nie będziemy celebrować Mszy św. o godz. 7.30, lecz o godz. 8.15. Z tego też tytułu nie będzie porannej adoracji z jutrznią.
Plan rekolekcjiprogram duszpasterski na Wielki Post jest na afiszu i ulotkach, które są wyłożone na stoliku z prasą. Zapraszamy do udziału w tych duchowych ćwiczeniach.
b. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Komunii świętej o godz. 16.00.
c. Katecheza kandydatów do bierzmowania - I rok przygotowania - online o godz. 16.00.
d. Gorzkie Żale o godz. 17.15.

3. Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP w piątek, 19 marca. Przygotowujemy się do niej nowenną, którą odmawiamy po Mszy św. o godz. 18.00.
4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o g. 8.15 (z udziałem uczniów), 17.15 i 19.30.
5. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
6. Modlitewne czuwanie przed trzecią niedzielą miesiąca w sobotę, od godz. 17.30. Różaniec św., Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny.
7. Domowy Kościół to religijny ruch małżeństw, inspirowany duchowością Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Stanowi rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie. Staramy się o założenie kolejnego kręgu tego Ruchu w naszej parafii. Małżonków, którzy są zainteresowani tą wspólnotą prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
8. Kwesta na rzecz pijarskiej placówki misyjnej w Chile wyniosła 2.200PLN. Ofiarodawcom dziękujemy!
9. Zmarł KAZIMIERZ SZYMAŃSKI, l. 81, mieszkał przy ul. Cytrynowej. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele w piątek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….