V Niedziela Wielkiego Postu, 21 marca 2021 r.

1. W związku z narastającą falą epidemii prosimy, aby w świątyni:

a. zakrywać dokładnie ust i nosa,
b. dezynfekować dłonie,
c. zachować dystans nie mniejszej niż 1,5 m, przy limicie 1 osoba na 15 m2, także podchodząc do Komunii świętej.
d. Komunię przyjmujemy w sposób przez siebie wybrany. Jeden szafarz udziela jej tylko do ust, a drugi tylko na rękę. Przyjmując na rękę robimy z dłoni „tron” dla Jezusa i spożywamy nie odchodząc od szafarza. Dziękujemy!

2. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.15.
3. Przed Dniem Świętości Życia przeżywamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozważamy fragment listu apostolskiego papieża Franciszka o św. Józefie i odmawiamy litanię do Opiekuna Świętej Rodziny oraz modlitwę do Maryi Matki Żyjących, ułożoną przez Jana Pawła II. Polecamy Bogu Wszechmogącemu chore dzieci w okresie prenatalnym, ich rodziny, personel medyczny, polityków i ludzi mediów.
4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czwartek, 25 marca. Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. Po Mszach będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
5. Niestety, z powodu sytuacji epidemicznej planowana Droga Krzyżowa na Kopcu Powstania Warszawskiego nie odbędzie się.
6. Zapraszamy na to nabożeństwo do kościoła w piątek o g. 8.15 (z udziałem uczniów), 17.15 i 19.30.
7. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
8. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę, 27 marca, po Mszy św. o godz. 18.00.
9. W przyszłą niedzielę, która jest już Palmową:

a. poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.,
b. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
d. krótki koncert wielkopostny - pierwsza część tzw. „Ciemnych jutrzni”, utworu napisanego do słów „Lamentacji” św. Jeremiasza przez francuskiego kompozytora epoki baroku Michela-Richarda Delalande'a. Utwór wykonają p. Małgorzata Wałaszek – sopran i Sławomir Kuczek – organy po Mszy św. o godz. 13.00 i 18.00. Zapraszamy!

10. Panie z Parafialnej Caritas rozprowadzają paschaliki a stół wielkanocny oraz kartki wykonane przez dzieci w ramach zajęć świetlicowych. Uzyskany dochód będzie przeznaczony bezdomnym z ul. Polskiej 33.
11. Nocna Rowerowa Droga Krzyżowa wzdłuż granic Warszawy wyruszy z parafii NMP Matki Zbawiciela przy ul. Olimpijskiej na Mokotowie 26 marca. Każdy z uczestników pokona indywidualnie trasę 150 km. Poszczególne stacje drogi krzyżowej zaplanowano przy kościołach i kapliczkach. Internetowe zgłoszenia udziału w rowerowej drodze krzyżowej są przyjmowane do 22 marca. Więcej informacji na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
12. Zmarła HELENA ŻAK, l. 92, mieszkała przy ul. Korzennej. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w naszym kościele 26 marca o godz. 11.00, a pochówek na cmentarzu w Wilanowie. Wieczny odpoczynek racz jej dać , Panie…