Ogłoszenia Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 r.

1. Liturgię jesteśmy zmuszeni celebrować w rygorze sanitarnym: 1 osoba na 20m2 i dystansem minimum 1,5 m, dezynfekując ręce i zakładając maseczki. Czynimy to dla dobra wspólnego.

2. Kościół i kaplicę na Triduum Paschalne przygotowali pracownicy i wolontariusze: Adam i Małgorzata Wąsowscy, Konrad Guzek, Mariusz Długosz, Roman Kruciński, Dorota Gusiew z córką Małgosią, Zofia Kozaczewska, Dorota Łaszczuk, Maria Redas. Bardzo dziękujemy!

3. Dziękuję za posługę Liturgicznej Służbie Ołtarza.

4. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele z racji pandemii jeszcze o godz. 18.00.

5. Transmisje Liturgii:

a. z Archikatedry Warszawskiej w TVP 3 Warszawa o godz. 18.00,
b. z Jasnej Góry w TVP 1 o godz. 18.00.

6. Po zakończeniu liturgii będzie można jeszcze się wyspowiadać.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu liturgii, zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej nie w kaplicy, lecz na kościele. Pan Jezus pozostaje w tabernakulum. Porządek adoracji według ulic. Wykaz jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Przychodząc w swojej godzinie zapewnimy ciągłą obecność i modlitwę.

8. Jutro w Wielki Piątek.

a. Nie celebrujemy Mszy Świętej.
b. Spowiedzi św. w g. 7.00-8.00 i 16.00-17.45. Jutrznia o g. 8.00.
c. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy o godz. 15.00 w kościele. Zachęcamy do odmawiania koronki wspólnotowo lub indywidualnie. Obrazki Jezu, ufam Tobie z tekstem tej modlitwy są na stoliku z prasą.
d. Liturgia Męki Pańskiej u nas o godz. 16.00 i 18.00 z ograniczeniem 40 osób.
e. Transmisje Liturgii:

• z Archikatedry Warszawskiej w TVP 3 Warszawa o godz. 17.00,
  • z Jasnej Góry w TVP 1 o godz. 18.00.

• f. W tym roku Grób Pański zaprojektował Paweł Kisielnicki, rzeźbiarz. Projekt zrealizowali: koordynator Mirosław Januszko, panie Irena Rocka-Januszko, Mieczysława Michoń, Marta Chojnacka, Dariusz Rawa, Dawid Tyc, Janek Karczewicz i Józio Januszko. Udekorowały go wspomniane już Panie Irena i Mieczysława. Wszystkim bardzo dziękuję!
    g. Centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym roku się nie odbędzie.
    h. Przypominamy, że jutro wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, bez górnej granicy wieku, są zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
    i. Zaś wierni, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60, są zobowiązani nadto do zachowania postu ścisłego.

9. Dziękujemy wszystkim za życzenia z okazji Dnia Kapłaństwa.

10. Jeszcze zachęta do Całorocznej Modlitwy za Kapłanów z Parafii.

11. Pan Bóg niech nam wszystkim błogosławi i pomoże pielęgnować i pogłębiać eucharystyczną pobożność.

12. Odpust zupełny to darowanie przez Boga człowiekowi kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w Sakramencie Pokuty. Wierny, który uzyskuje odpust dla siebie, może uniknąć kar czyśćcowych. Ten zaś kto ofiaruje go za zmarłych, może uratować jego duszę, jeśli ta przebywa w czyśćcu. Dzisiaj możemy go uzyskać przez odmówienie w sposób uroczysty pieśni: Przed tak wielkim Sakramentem teraz, po Mszy Wieczerzy Pańskiej.