11 kwietnia 2021 r. – II Niedziela Wielkanocna

a. święto Bożego Miłosierdzia i Caritas.
b. dziękujemy Parafianom, którzy kiedyś i obecnie posługiwali w parafialnej Caritas.
c. dziękujemy wszystkim, którzy wspierali i wspierają charytatywne akcje parafialne, diecezjalne i krajowe.
d. rozpoczęcie 77. Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem "Jesteśmy wezwani do miłosierdzia".
e. taca przeznaczona na Caritas Archidiecezji Warszawskiej.
f. doroczne wspomnienie Św. Marii Gemmy Galgani, włoskiej mistyczki i stygmatyczki, która zmarła w wieku 25 lat, w 1903 roku. Jest Patronką sierot, chorych na gruźlicę, studentów, uczniów, aptekarzy, wzywana także w obronie przed pokusami. Jej relikwie mamy w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
g. zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
h. Msza św. z udziałem chorych o godz. 11.00.
i. koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.

4. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia we wtorek, 13 kwietnia.
5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.30.
6. Święto Chrztu Polski i Dzień Ludzi Bezdomnych w środę.
7. Modlitewne czuwanie w sobotę przed III niedzielą miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00, Apel Jasnogórski o 21.00, Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny.
8. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
9. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Odbiór stroju przed i po Liturgii, według ustalonego porządku.
10. Pracownicy, wolontariusze i podopieczni Noclegowni przy ul. Polskiej dziękują naszej parafii za okazaną pomoc przedświąteczną. Tekst podziękowania jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i internetowej stronie parafii.
11. Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą jest samospis internetowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
12. Przypominamy, że w kościele nadal nas obowiązuje rygor sanitarny:

a. dezynfekcja rąk
b. dokładne zasłanianie maseczką ust i nosa
c. ograniczenie 1 osoba na 20m2
d. zachowanie dystansu minimum 1,5 m.
Zachowujmy go w trosce o własne i cudze zdrowie i życie.
Wiernym, którzy z powodu rygoru sanitarnego nie mogli uczestniczyć w Mszy św. w kościele udzielamy Komunii świętej bezpośrednio po zakończeniu liturgii.

13. Zmarli:

a. HANNA MARIA SOBCZAK, l. 66, mieszkała przy ul. Melomanów. Pogrzeb na Cmentarzu Północnym 22 kwietnia o godz. 14.05
b. RYSZARD GRZELEC, l. 86, Mieszkał przy ul. Gościniec. Pogrzeb w naszym kościele 19 kwietnia o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…