25 kwietnia 2021 r. – IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj świętujemy 4. Niedzielę Wielkanocną (Dobrego Pasterza), która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Taca jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
2. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
3. Wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort w środę, 28 kwietnia. Jego relikwie mamy w Kaplicy Królowej Wyznawców.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu i o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego w środę, od godz. 15.00, a Msza św. w tej intencji u nas o godz. 18.00, a w archikatedrze Św. Jana na Starówce o godz. 19.00.
5. Święto Św. Katarzyny ze Sieny dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy w czwartek, 29 kwietnia.
6. Dzień Męczeństwa Polskiego Duchowieństwa w czasie II wojny światowej także w czwartek.
7. W sobotę, 1 maja:

a. Wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika.
b. W Roku Świętego Józefa, zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, „wierni, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach jemu poświęconych, tj.: 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, czy też 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.”
c. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
d. Rozpoczęcie nabożeństw majowych po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele i uroczystości będziemy je odprawiać o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

8. Uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła będziemy obchodzić w niedzielę, 2 maja.
9. Doroczne Święto patronalne naszej parafii:

a. przypada 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
b. z powodu obowiązujących przepisów sanitarnych będziemy je obchodzić skromnie, tzn. bez procesji eucharystycznej i bez zapraszania Gości.
c. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Wojciech Skibicki, biskup pomocniczy z Elbląga.
d. Będziemy także gościć ojców Jana TaffaEugeniusza Śpiołka, którzy w tym roku świętują złoty jubileusz kapłaństwa, a wcześniej posługiwali na Siekierkach.
e. Kaplica NMP Królowej Wyznawców będzie wykorzystana tylko do modlitwy indywidualnej.

10. Ukazał się 54 numer Gazety Siekierkowskiej. Polecamy!
11. Przypominamy, że w kościele nas obowiązuje sanitarny rygor:

a. dezynfekcja rąk
b. dokładne zasłanianie maseczką ust i nosa
c. ograniczenie liczby wiernych - 1 osoba na 20m2
d. zachowanie dystansu minimum 1,5 m.

Zachowujmy go w trosce o własne i cudze zdrowie i życie.
Wiernym, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszy św. w kościele udzielamy Komunii świętej bezpośrednio po zakończeniu liturgii.