2 maja 2021 r. – V Niedziela Wielkanocna - Rocznica poświęcenia własnego kościoła

a. Nasza świątynia parafialna świętuje uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła.
b. Po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli.
c. Zmiana tajemnica różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
d. Różaniec św. z wypominkami o g. 17.00, a Msza św. w intencji tych zmarłych o g. 18.00.
e. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W dni powszednie odprawiamy je po Mszy św. o godz. 18.00. Z udziałem dzieci, dodatkowo, przy Kaplicy Królowej Wyznawców od poniedziałku do czwartku o godz. 15.15.
f. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania pieśni maryjnych.

2. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i doroczne święto patronalne parafii:

a. Msze św. według porządku niedzielnego i dodatkowa o godz. 15.15.
b. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Wojciech Skibicki z Elbląga.
c. Będziemy na niej gościć ojców Jana TaffaEugeniusza Śpiołka, którzy posługiwali na Siekierkach, a w tym roku świętują Złoty Jubileusz Kapłaństwa.
d. Z powodu rygoru sanitarnego nie będzie procesji eucharystycznej do Kaplicy na miejscu objawień.
e. Po Mszy św. o godz. 13.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
f. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kościele, a po jej zakończeniu Msza św. w intencjach pielgrzymów.
g. Kaplica NMP Królowej Wyznawców będzie wykorzystana tylko do indywidualnej modlitwy w ciszy.

3. Wspomnienie św. Floriana, męczennika, we wtorek.
4. Święto Apostołów Filipa i Jakuba w czwartek.
5. Chorych nawiedzimy w piątek 7 maja po godz. 9.30.
6. Uroczystość Matki Bożej Łaskawej, Patronki naszego Miasta, i św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski w sobotę, 8 maja.
7. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 16.30.
8. Harcerki z Federacji Skautingu Europejskiego zapraszają dziewczęta w wieku 12 - 17 lat do powstającej drużyny na Mokotowie. Spotkanie założycielskie odbędzie się 15 maja o godz. 9.30 przy Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach, w pijarskim kolegium, ul. Gwintowa 3. Zapraszają druhny Weronika i Kira.
9. Odnowiliśmy elewację Kaplicy NMP Królowej Wyznawców za kwotę 6.500PLN. Jeśli ktoś może nas wesprzeć w pokryciu tych kosztów, to za każda ofiarę będziemy wdzięczni. Można ją złożyć do skarbony, przekazać lub przesłać. Bóg zapłać!
10. Prosimy, aby w kościele:

a. dezynfekować ręce,
b. dokładnie zasłaniać maseczką usta i nos,
c. zachować ograniczenie liczby wiernych - 1 osoba na 20m2,
d. zachować dystans minimum 1,5 m, także podczas komunijnej procesji.

Zachowujmy ten rygor w trosce o własne i cudze zdrowie i życie.
Wiernym, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszy św. w kościele udzielamy Komunii świętej bezpośrednio po zakończeniu liturgii.