9 maja 2021 r. – VI Niedziela Wielkanocy

1. List pasterski kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego przed planowanymi beatyfikacjami i po powrocie z leczenia szpitalnego – do odczytania.

a. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
b. W dni powszednie odprawiamy je po Mszy św. o godz. 18.00.
c. Z udziałem dzieci, dodatkowo, przy Kaplicy Królowej Wyznawców, od poniedziałku do czwartku o godz. 15.15.
d. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania pieśni maryjnych.

3. Msza św. z udziałem chorych we wtorek, 11 maja, o godz. 11.00.
4. Wspomnienie Matki Bożej z Fatimy w czwartek, 13 maja.
5. Święto św. Macieja Apostoła w piątek.
6. Modlitewne czuwanie przed III niedzielą miesiąca w sobotę. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, potem adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci NMP.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
8. W tym roku uroczystość I Komunii św. mamy w parafii:

a. w przyszłą niedzielę, 16 maja, o godz. 11.00
b. oraz 23 maja o godz. 11.00 i o godz. 13.00.

Z powodu limitów sanitarnych Liturgia będzie sprawowana tylko z udziałem dzieci, które przystępują do sakramentu Eucharystii, ich Rodziców i Chrzestnych.
Pozostałych wiernych prosimy o udział w Mszy św. o innej godzinie lub w innym kościele. Za utrudnienie przepraszamy!

9. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
10. Harcerki z Federacji Skautingu Europejskiego zapraszają dziewczęta w wieku 12- 17 lat do powstającej drużyny na Mokotowie. Spotkanie założycielskie odbędzie się 15 maja o godz. 9.30 przy tutejszym Sanktuarium. (Przedstawicielkę Stowarzyszenia zapraszam do mikrofonu).
11. Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, prosimy, aby w kościele:

a. dezynfekować dłonie,
b. dokładnie zasłaniać maseczką usta i nos,
c. zachować ograniczenie liczby wiernych - 1 osoba na 15m2,
d. zachować dystans minimum 1,5 m, także podczas komunijnej procesji.
Zachowujmy te normy w trosce o własne i cudze zdrowie i może życie.

Wiernym, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszy św. w kościele udzielamy Komunii świętej bezpośrednio po zakończeniu liturgii.