16 maja 2021 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

a. obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
b. Pierwsza Komunia św. o godz. 11.00. Msza św. tylko z udziałem dzieci, które przystępują do sakramentu Eucharystii, ich Rodziców i Chrzestnych. Pozostałych wiernych prosimy o udział w Liturgii o innej godzinie lub w innym kościele. Przepraszamy za utrudnienie!
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
d. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W dni powszednie odprawiamy je po Mszy św. o godz. 18.00. Z udziałem dzieci, dodatkowo, przy Kaplicy Królowej Wyznawców, od poniedziałku do czwartku o godz. 15.15.

2. Nowennę do Ducha świętego odmawiamy w połączeniu z nabożeństwem majowym. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej i śpiewania pieśni maryjnych.
3. Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej, jutro.
4. Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, we wtorek, 18 maja.
5. Wspomnienie św. Bernarda ze Sieny, kapłana, w czwartek, 20 maja.
6. Wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, w sobotę, 22 maja .
7. Uroczystość Zesłania Ducha świętego w przyszłą niedzielę.
8. W tę uroczystość mamy Pierwszą Komunię świętą o godz. 11.00 oraz 13.00. Te Msze św. będą celebrowane tylko z udziałem dzieci, które przystępują do sakramentu Eucharystii, ich Rodziców i Chrzestnych. Za utrudnienie przepraszamy!
9. IX SIEKIERKOWSKA MAJÓWKA odbędzie się w niedzielę 23 maja od godz. 15.00 do 18.00. Z przyczyn limitów sanitarnych siekierkowski piknik będzie miał charakter spacerowy. W przestrzeni siekierkowskiej rozmieszczone zostaną punkty wydarzeń i animacji. Jak zawsze nie zabraknie atrakcji i niespodzianek. Wszystkie szczegóły dotyczące miejsc i aktywności znajdą się na plakatach i stronach internetowych organizatorów, którzy serdecznie zapraszają na tegoroczną MAJÓWKĘ-WĘDRÓWKĘ.
10. Zmarła HELENA WOJEWÓDKA, l. 86, mieszkała przy ul. Bartyckiej. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele jutro, 17 maja, o godz. 12.00. Spocznie na Cmentarzu Czerniakowskim. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!