23 maja 2021 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

a. obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,
b. oraz Uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00 i 13.00. Te Msze św. będą celebrowane tylko z udziałem dzieci i ich Rodziców i Chrzestnych. Pozostałych wiernych prosimy o wzięcie udziału w Liturgii o innej godzinie lub w innym kościele. Przepraszamy za utrudnienie!
c. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
W dni powszednie odprawiamy je po Mszy św. o godz. 18.00.
Z udziałem dzieci, dodatkowo, przy Kaplicy Królowej Wyznawców, od poniedziałku do czwartku o godz. 15.15.
Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej.

2. Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła jutro.
3. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.00.
4. Wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana, w środę, 26 maja, oraz Dzień Matki. Zachęcamy, aby naszym matkom, żyjącym i zmarłym, okazać wdzięczność także poprzez modlitwę w ich intencji.
5. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek.
6. Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej w sobotę.
7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
8. Wieczór z Maryją w sobotę, połączeniu z nabożeństwem majowym.
9. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w niedzielę i zakończenie okresu Komunii wielkanocnej.
10. W tę Uroczystość Msza św. o godz. 11.00 będzie z udziałem tylko dzieci, które mają Rocznicę I Komunii świętej i ich najbliższej rodziny. Pozostałych wiernych zapraszamy na Liturgię o innej godzinie.
11. Zapraszamy na chwilę muzycznej medytacji misyjnej z Maryją w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00. W trakcie koncertu usłyszymy utwory barokowe pochodzące z Ameryki Łacińskiej poświęcone Matce Bożej, a także świadectwa osób związanych z Werbistowskim Wolontariatem Misyjnym. Wystąpią:
„Chór Królowej”,
Sławomir Kuczek, organy,
Adrian Wyparło i Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa – flety proste,
Miłka Wyrwa, instrumenty perkusyjne,
a Małgorzata Wałaszek – prowadzenie.
12. Polecamy artykuł w Gościu Niedzielnym o majowym nabożeństwie w naszym sanktuarium.
13. Również polecamy IX SIEKIERKOWSKĄ MAJÓWKĘ, która się odbędzie dzisiaj, 23 maja, w godz. 15.00 - 18.00. Z przyczyn limitów sanitarnych siekierkowski piknik będzie miał charakter spacerowy. W przestrzeni siekierkowskiej rozmieszczone zostaną punkty wydarzeń i animacji. Wszystkie szczegóły dotyczące miejsc i aktywności znajdą się na plakatach i stronach internetowych organizatorów.