6 czerwca 2021 r. – X Niedziela zwykła

a. List pasterski z okazji 100. rocznicy poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa.
b. XIV Święto Dziękczynienia. W tym roku obchodzimy je pod hasłem: „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych”. Z powodu pandemii, zamiast tradycyjnej procesji z placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej zaplanowano “Wirtualną pielgrzymkę z różańcem świętych – nie jesteś sam”, której transmisja rozpocznie się o godz. 8.00. Msze św. dziękczynne w Świątyni Opatrzności o godz. 9.00 i 12.00. Więcej informacji na internetowej stronie Archidiecezji Warszawskiej.
c. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
d. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
e. Różaniec święty z wypominkami dzisiaj o godz. 17.00.
f. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe) w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do indywidualnego bądź rodzinnego odmawiania Litanii.
3. Wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej we wtorek, 8 czerwca.
4. Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego Św. Jana Chrzciciela na Starówce w środę, 9 czerwca
5. W piątek, 11 czerwca:

a. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
b. Odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa we wszystkich parafiach w Polsce, a u nas podczas Mszy św. o g. 18.00.
c. Msza św. z udziałem chorych o godz. 11.00.
d. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę, 12 czerwca.
7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 11.00 i 13.00 będziemy mieć Rocznicę I Komunii świętej z udziałem dzieci i ich najbliższej rodziny. Z powodu wciąż obowiązujących limitów, 1 osoba na 15 m2, pozostałych wiernych zapraszamy na Liturgię o innej godzinie. Przepraszamy za utrudnienie!
8. Dziękujemy Wam wszystkim za modlitwy i ofiary, jakie składacie na utrzymanie i funkcjonowanie naszej Parafii.
9. Zmarł STANISŁAW BACHANEK, lat 90, mieszkał przy ul. Dyżewskiego. Jej pogrzeb już się odbył 26 maja. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…