20 czerwca 2021 r. – XII Niedziela zwykła

1. informujemy, że Konferencja Episkopatu Polski na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęła decyzję, że od dzisiaj, 20 czerwca br., są znoszone dyspensy jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
2. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe):

a. w niedziele o godz. 17.30,
b. a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
Zachęcamy także do indywidualnego bądź rodzinnego odmawiania Litanii.

4. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, jutro.
5. Wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera i Tomasza Moore’a we wtorek.
6. Dzień Ojca w środę, 23 czerwca. Módlmy się w intencji ojców, żyjących i zmarłych.
7. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w czwartek, 24 czerwca.
8. Liturgiczne zakończenie roku szkolnego w piątek, 25 czerwca. Z powodu pandemii odbędzie się ono w kilku grupach:

a. dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 - godz. 7.30.
b. dla uczniów Pijarskiej Szkoły Podstawowej:

• klasy 0 + I - g. 9.00,
  • klasy II + III - g. 10.00,
  •  klasy IV + V + VI - godz. 11.00,
  • klasy kl. VII + VIII - godz. 12.00.
  • 9. Wieczór z Maryją w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym w sobotę, 26 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00.
    10. Decyzją Przełożonego naszej Prowincji o. Rafał Petkowiczo. Radosław Torba zakończą posługę w naszej parafii. O. Rafał od września 2016 był duszpasterzem młodzieży, katechetą i wikariuszem parafii, a o. Radosław również od września 2016 roku był duszpasterzem najpierw dzieci, a w ostatnim roku duszpasterzem młodzieży i katechetą. Dziękujemy im za pracę. Życzymy światła i mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w wypełnianiu obowiązków duszpasterskich i edukacyjnych w nowym miejscu służby. Mszę świętą w ich intencji będzie celebrowana 25 lipca o godz. 13.00.
    11. Fundacja BO WARTO razem ze Spółdzielnią Budowlano-Mieszkaniową SAM-81 zapraszają na „7. CZERWCÓWKĘ pod KOPCEM” – czyli siekierkowski piknik rodzinny, który się odbędzie dzisiaj w godz. 15.00 – 18.00 na terenie u zbiegu ulic Grupy AK Północ i Wojskowej Służby Kobiet. W programie sportowe i kulturalne atrakcje, niespodzianki i konkursy z nagrodami. Więcej szczegółów na plakatach, ulotkach organizatorów. Polecamy.
    12. W przyszłą niedzielę, 27 czerwca, po Mszy Świętej o godzinie 11.00 odbędzie się festyn rodzinny. Zapraszamy serdecznie wszystkich, rodziny z dziećmi. Przewidzieliśmy atrakcje zarówno dla młodszych jak i dla starszych. W programie: dmuchańce, konkurencje sportowo-rekreacyjne, kącik malucha oraz turniej celności piłkarskiej o tytuł Mistrza Strzelców Siekierek. Podczas imprezy odbędzie się również zbiórka zużytych baterii (dla osoby, która przyniesie największą ilość organizator przewiduje drobną nagrodę) oraz wymiana roślin doniczkowych. Organizatorem wydarzenie jest Stowarzyszenie Parafiada. (Impreza dofinasowana ze środków m.st. Warszawy). Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.parafiada.pl oraz Facebooku Stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy!