27 czerwca 2021 r. – XIII Niedziela zwykła

1. Informujemy, że decyzją władz państwowych od wczoraj w kościołach może być zajętych maksymalnie 75 proc. obłożenia, nie licząc osób w pełni zaszczepionych.
2. Przypominamy, że Konferencja Episkopatu Polski zniosła dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane, która do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
3. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godzinie 11.00, odbędzie się Festyn Rodzinny. Przewidziane są atrakcje zarówno dla młodszych jak i dla starszych: dmuchańce, konkurencje sportowo-rekreacyjne, kącik malucha oraz turniej celności piłkarskiej o tytuł Mistrza Strzelców Siekierek. Podczas imprezy odbędzie się również zbiórka zużytych baterii (dla osoby, która przyniesie największą ilość organizator przewiduje drobną nagrodę) oraz wymiana roślin doniczkowych. Organizatorem wydarzenie jest Stowarzyszenie Parafiada. (Impreza dofinasowana ze środków m.st. Warszawy). Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.parafiada.pl oraz Facebooku Stowarzyszenia. Zapraszamy wszystkich, rodziny z dziećmi.
4. Ostatnie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (czerwcowe):

a. dzisiaj o godz. 17.30,
b. a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Jutrznię o godz. 7.00, Mszę św. o godz. 7.30 w dni powszednie już od jutra będziemy celebrować nie w kościele, lecz w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
6. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika jutro, 28 czerwca.
7. Adoracja Najświętszego Sakramentu, dla upamiętnienia pierwszego objawienia się Pana Jezusa na Siekierkach, w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej jutro od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
8. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła pojutrze, 29 czerwca. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na daninę Św. Piotra.
9. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w czwartek, 1 lipca.
10. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek miesiąca od godz. 9.00.
11. Katecheza przed chrztem dzieci w piątek o godz. 19.00 w kościele.
12. W sobotę, 3 lipca:

a. Święto Św. Tomasza, Apostoła,
b. Dzień Imienin o. Tomasza Olczaka, rektora kolegium. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
c. Adoracja Najświętszego Sakramentu, dla upamiętnienia pierwszego objawienia się Maryi na Siekierkach w Kaplicy Królowej Wyznawców, od godz. 15.00.
d. Msza św. w intencjach pielgrzymów trwających na adoracji o godz. 18.00.
e. Nabożeństwo pierwszych sobót ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę, o g. 17.15.

13. Różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w niedzielę, 4 lipca, o godz. 17.30. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
14. Wszystkim, którzy obchodzą Imieniny, Urodziny i Jubileusze życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Panny; a tym, którzy wyruszają na wakacje i urlopy, bezpiecznej podróży i owocnego wypoczynku.