4 lipca 2021 r. – XIV Niedziela zwykła

a. adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
b. zmiana tajemnic różańcowych po Liturgii o godz. 8.00.
c. różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 17.30.
d. Msza św. w intencji wspominanych zmarłych o godz. 18.00.

2. Przypominamy, że w dni powszednie poranną liturgię celebrujemy w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców, na miejscu objawień.
3. Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, pojutrze. Założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja Świętego Piotra Klawera. Jest patronką dzieł misyjnych w Polsce.
4. Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana, w czwartek.
5. Msza św. z udziałem chorych w niedzielę 11 lipca o godz. 11.00.
6. W porozumieniu z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Warszawskiej została utworzona w naszej parafii Poradnia Rodzinna. Najpierw będzie służyć pomocą narzeczonym z naszej wspólnoty, którzy się przygotowują do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Poradnia będzie przyjmować petentów w środy, w godz. 19.00 - 20.00 po wcześniejszym umówieniu się drogą mailową: siekierki.poradnia@gmail.com.
7. Wraz Parafialną Radą Duszpasterską została podjęta decyzja o wymianie płaszcza przy figurze Maryi Niepokalanej w prezbiterium. Powód? Żółknięcie materiału, z którego był wykonany dawało coraz bardziej wrażenie iż jest zakurzony, brudny. Płaszcz zdemontowano, aby według jego wzoru wykonać nowy. Będziemy wdzięczni za finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia. Ofiary można złożyć do skarbony przy stoliku z prasą lub wpłacić na konto parafii. Za każdy datek z góry dziękujemy!
8. Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy do poszerzania i pogłębiania wiedzy o Bogu i Kościele w świecie współczesnym.
9. Zmarł nagle ANDRZEJ MACIEJ ROCKI, rodowity siekierczanin, lat 66, mieszkał przy ul. Kątnej. Daty pogrzebu jeszcze nie ustalono. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….
10. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje i urlopy życzmy bezpiecznej podróży i owocnego wypoczynku.