11 lipca 2021 r. – XV Niedziela zwykła

1. Msza św. z udziałem chorych dzisiaj o godz. 11.00.
2. Wspomnienia:

a. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta pojutrze, 13 lipca.
b. św. Kamila de Lellis, prezbitera, w środę, 14 lipca.
c. św. Pompiliusza Marii Pirrottiego (1710-1766), pijara, prezbitera, 15 lipca.
d. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w piątek, 16 lipca. Wiernych, którzy chcą przyjąć szkaplerz zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

3. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, o godz. 19.00.
4. Modlitewne czuwanie przed trzecią niedzielą miesiąca w sobotę: Różaniec św. o godz. 17.30, Msza św. z XVI niedzieli, adoracja, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i zakończenie Mszą św. ku czci Najświętszej Maryi Panny.
5. Informujemy, że została podjęta decyzja o wymianie płaszcza przy figurze Maryi Niepokalanej w prezbiterium. Żółknięcie materiału, z którego był wykonany robiło wrażenie, iż płaszcz jest brudny, zakurzony. Zdemontowano go, aby według jego wzoru wykonać nowy. Będziemy wdzięczni za finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia. Ofiary można złożyć do skarbony przy stoliku z prasą lub wpłacić na konto parafii. Za każdy datek dziękujemy!
6. Zachęcamy do zapoznania się z Oświadczeniem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kwestii szczepień przeciw COVID-19, które jest umieszczone na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Nasz Metropolita arcybiskup Kazimierz Nycz informuje, że przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień.
7. Polecamy prasę katolicką i kolejny numer Gazety Siekierkowskiej.
8. Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje i urlopy życzmy bezpiecznej podróży i owocnego wypoczynku.