18 lipca 2021 r. – XVI Niedziela zwykła

1. Wspomnienia w rozpoczynającym się tygodniu:

a. bł. Czesława (ur. ok. 1175-80 - 15 lipca 1242), prezbitera pojutrze, 20 lipca,
b. św. Marii Magdaleny w czwartek, 22 lipca,
c. św. Brygidy (1303-1373), zakonnicy i Patronki Europy w piątek, 23 lipca,
d. św. Kingi (1234-1292), dziewicy i Patronki Polski i Litwy w sobotę, 24 lipca,
e. św. Jakuba, Apostoła, i Św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących w niedzielę, 25 lipca. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się po każdej Mszy św.

2. Nasza parafia od lat uczestniczy w ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na misyjne środki transportu. Potwierdzeniem jest podziękowanie, jakie otrzymaliśmy w minionym roku. Organizatorem akcji jest MIVA Polska. Zachęcamy do udziału w akcji. Ofiarę można złożyć do skarbony w przedsionku kościoła. Za przekazaną pomoc – dziękujemy!
3. Wykonywany jest nowy płaszcz dla figury Matki Bożej w prezbiterium. Poprzedni, z powodu zachodzących reakcji chemicznych, wydawał się coraz brudniejszy. Będziemy wdzięczni za finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia. Ofiary można złożyć do skarbony przy stoliku z prasą lub wpłacić na konto parafii. Za każdy datek dziękujemy!
4. Informujemy, że przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień przeciw COVID-19. Polecamy.
5. Urząd Dzielnicy Mokotów informuje, że w związku z planami rewitalizacji Kopca Powstania Warszawskiego w tym roku nie odbędą się na nim uroczystości ani 1 sierpnia, ani też 2 października. Zostały one przeniesione do Parku Dreszera. Więcej informacji na plakatach i stronie Urzędu.
6. 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę wyruszy sprzed Kościoła Akademickiego św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 5 sierpnia 2021 roku. Będzie jej towarzyszyć hasło Obyś na nowo rozpalił charyzmat. Więcej informacji na afiszu i strony internetowej www.wapm.waw.pl Zapisy tylko drogą elektroniczną: www.e-wapm.pl
7. Zmarł KAZIMIERZ STEFAN KOŁODZIEJCZYK, lat 91. Mieszkał przy ul. Grupy AK Północ. Jego pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Bródnowskim w środę. Wieczny Odpoczynek racz mu dać, Panie!