25 lipca 2021 r. – XVII Niedziela zwykła

a. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Jest on okazją do okazania seniorom wdzięczności.
b. Dzień solidarności Kościoła w Polsce z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w kraju i Europie. Poszkodowanych wspieramy modlitwą oraz ofiarą. Możemy ją złożyć do skarbony Caritas przy wyjściu z kościoła.
c. Wspomnienie św. Jakuba, Apostoła i Św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów po każdej Mszy św.
d. Nasza parafia od lat uczestniczy w ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na misyjne środki transportu. Organizatorem akcji jest MIVA Polska. Zachęcamy kierowców i pasażerów do włączenia się w tę szlachetną misyjną akcję pomocy. Podziękujmy za Bożą pomoc i opiekę w naszych codziennych podróżach i wesprzyjmy swoim darem naszych misjonarzy i misjonarki. Swoją wdzięcznością będziemy obecni tam, gdzie nie możemy być fizycznie obecni. Ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła.

2. W liturgii będziemy wspominać: jutro świętych Anny i Joachima, rodziców NMP; w środę św. Szarbela, w czwartek św. Martę, a w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu w środę od godz. 15.00. w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
4. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, 30 lipca, o g. 19.00.
5. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę, po Mszy św. wieczornej.
6. Urząd Dzielnicy Mokotów informuje, że w tym roku nie odbędą się uroczystości na Kopcu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia z powodu jego rewitalizacji. Zostały one przeniesione do Parku Dreszera. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i stronie Urzędu.
7. 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę wyruszy sprzed kościoła akademickiego św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 5 sierpnia 2021 roku. Będzie jej towarzyszyć hasło Obyś na nowo rozpalił charyzmat. Zapisy tylko drogą elektroniczną .Więcej informacji na afiszu i strony internetowej www.wapm.waw.pl
8. Fundacja Tota Tua we współpracy z Archidiecezją Warszawską oraz Komitetem Beatyfikacyjnym proponuje 33-dniowe Rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej jako przygotowanie do uroczystości beatyfikacyjnej. Celem tych rekolekcji jest:

- praktyczna realizacja głównej myśli duszpasterskiej Prymasa Stefana Wyszyńskiego,
- poznanie nauczania Matki Elżbiety Róży Czackiej,
- duchowe przygotowanie parafii do wydarzenia beatyfikacji,
- wprowadzenie wiernych na drogę formacji kształtującą postawę służby (odpowiedzialność za parafię oraz zaangażowanie w ewangelizację),
- przygotowanie do całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję jako duchowy owoc beatyfikacji.

Inauguracja rekolekcji 6 sierpnia (w święto Przemienienia Pańskiego), a zakończenie z aktem zawierzenia 8 września (w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny). Rekolekcje można odbyć indywidualnie w własnym domu, ale i wspólnotowo.
Nasza parafia będzie realizować ten program w połączeniu z Mszą św. o godzinie 18.00. Zapraszamy do udziału. Więcej informacji i potrzebne materiały są na stronie: www.beatyfikacja33.pl