1 sierpnia 2021 r. – XVIII Niedziela zwykła

a. przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 („Godzina „W”) w kościołach Archidiecezji Warszawskiej zostaną uruchomione dzwony. Sygnał ten będzie formą hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. Uroczystości rocznicowe w tym roku nie odbędą się na Kopcu Powstania Warszawskiego, lecz w Parku Dreszera. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
b. rozpoczynamy sierpień miesiąc abstynencji. Zachęcamy do jej podjęcia.
c. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
d. zmiana tajemnic dla członków Róż Żywego Różańca św. po Mszy św. o godz. 8.00;
e. różaniec w intencji zmarłych poleconych wypominkami o g. 17.30, a Msza św. o g. 18.00.

2. Jutro w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, spełniając warunki: - pobożnie nawiedzić kościół, - odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, - przystąpić do spowiedzi świętej, - przyjąć Komunię świętą, - pomodlić się według intencji Ojca Świętego, - wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, 3 sierpnia, od g. 15.00, a godz. 18.00 Msza św. w intencjach trwających na modlitwie.
4. Wspomnienie św. Jana Marię Vianney’a, prezbitera, w środę.
5. W czwartek będziemy się modlić o świętość duchownych i osób konsekrowanych oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
6. Święto Przemienienia Pańskiego w piątek;
7. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15, a Msza św. wynagradzająca o godz. 18.00.
8. 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 5 sierpnia. Poprzedzi ją Msza Święta o godz. 5.30. Zapisy tylko drogą elektroniczną .Więcej informacji na afiszu i strony internetowej www.wapm.waw.pl
9. Nasza parafia będzie realizować program 33-dniowych rekolekcji z fragmentami nauczania kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej, przygotowany przez Fundację Tota Tua we współpracy z Archidiecezją Warszawską i Komitetem Beatyfikacyjnym. Ich celem jest:

- praktyczna realizacja głównej myśli duszpasterskiej Prymasa Tysiąclecia,
- poznanie nauczania matki Czackiej,
- duchowe przygotowanie parafii do beatyfikacji,
- wprowadzenie wiernych na drogę formacji kształtującą postawę służby (odpowiedzialność za parafię oraz zaangażowanie w ewangelizację),
- przygotowanie do całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję jako duchowy owoc beatyfikacji.

Rozpoczęcie rekolekcji w piątek, 6 sierpnia, o godz. 18.00, a zakończenie z aktem zawierzenia 8 września również o godz. 18.00.
Rekolekcje można odbyć także indywidualnie w własnym domu. Więcej informacji i potrzebne materiały są na stronie: www.beatyfikacja33.pl Zachęcamy do udziału.
10. W minioną niedzielę zbiórka ofiar na poszkodowanych w powodziach i nawałnicach wyniosła 1.400 zł, a na środki transportu dla misjonarzy w ramach Akcji św. Krzysztof – 1grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy 2.800 zł. Dziękujemy!
11. Dziękujemy także tym, którzy już przekazali swój dar na nowy płaszcz dla Matki Bożej w prezbiterium.
12. Zmarł HENRYK JURECKI, lat 76, mieszkał przy ul. Gościniec. W ostatnich latach na Boże Ciało pomagał budować III ołtarza. Jego pogrzeb już się odbył. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
13. Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Świętego Patrona.