8 sierpnia 2021 r. – XIX Niedziela zwykła

1. W sierpniu zachęcamy do powstrzymania się od picia alkoholu z motywów religijnych, moralnych, wychowawczych i patriotycznych.
2. W liturgii wspominamy:

a. dzisiaj św. Dominika (ok. 1170-1221), kaznodzieję i założyciela Zakonu Dominikanów. Jego relikwie mamy w kaplicy.
b. jutro Świętą Teresę Benedyktę od Krzyża - Edytę Stein (1891-1942), dziewicę, męczennicę, patronkę Europy,
c. we wtorek św. Wawrzyńca (†258), diakona i męczennika,
d. w środę św. Klarę, dziewicę. Również jej relikwie mamy w kaplicy.
e. w czwartek św. Joannę Franciszkę de Chantal, zakonnicę,
f. w sobotę św. Maksymiliana Marię Kolbe (1894-1941), franciszkanina, kapłana i męczennika,
g. w niedzielę Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach św. będzie obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów i warzyw.

3. Msza św. z udziałem chorych w środę o godz. 11.00.
4. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, 13 sierpnia, o g. 19.00.
5. Modlitewne czuwanie przed trzecią niedzielą miesiąca w sobotę: Różaniec św. o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, a po niej adoracja. Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, kończąca czuwanie.
6. Jako duchowe przygotowanie do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej realizujemy program 33-dniowych rekolekcji na Mszach św. o godz. 18.00. Ich zakończenie będzie 8 września z aktem zawierzenia. Rekolekcje można odbyć także indywidualnie w własnym domu. Więcej informacji i potrzebne materiały są na stronie: www.beatyfikacja33.pl Zachęcamy do udziału.
7. Pragniemy poinformować, że od poniedziałku specjalistyczna firma prowadzi drugi etap prac przy organach, który obejmuje czyszczenie instrumentu, w tym wszystkich piszczałek, korektę intonacji oraz strojenie. Z tego też powodu w najbliższym tygodniu instrument będzie nieczynny.
8. Zmarła ZOFIA KACPRZAK, lat 96, mieszkała przy ul. Gościniec. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele 13 sierpnia (piątek) o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…