22 sierpnia 2021 r. – XXI Niedziela zwykła

1. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:

a. św. Różę z Limy, dziewicę, jutro, 23 sierpnia;
b. św. Bartłomieja, apostoła, pojutrze, 24 sierpnia;
c. św. Józefa Kalasancjusza, patrona chrześcijańskich szkół powszechnych, w środę;
d. Matkę Bożą Częstochowską w czwartek, 26 sierpnia;
e. św. Monikę w piątek, 27 sierpnia;
f. św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła, w sobotę, 28 sierpnia.

2. Fundacja BO WARTO zaprasza na V WSPÓLNE ŚPIEWANIE POWSTAŃCZE. Odbędzie się ono jutro, 23 sierpnia, w godz. 18.30 – 20.30 przy Kamieniu Pamięci na skwerze przy zbiegu ul. Gościniec i Siekierkowskiej. Fundacja zapewnia teksty i akompaniament.
3. Za poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej mieszkańców Siekierek i Augustówki będziemy się modlić we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00. Po liturgii złożenie kwiatów i zapalenia znicza przed tablicą pamiątkową w kruchcie kościoła.
4. W ramach duchowego przygotowania do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej realizujemy program 33-dniowych rekolekcji na Mszach św. o godz. 18.00. Zakończenie 8 września z aktem zawierzenia. Rekolekcje można odbyć także indywidualnie. Więcej informacji i potrzebne materiały są na stronie: www.beatyfikacja33.pl Zachęcamy do udziału.
5. Adoracja w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i o owoce wspomnianych beatyfikacji w sobotę, 28 sierpnia, od g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w tej intencji o 18.00.
6. Nabożeństwo Wieczór z Maryją w sobotę będzie włączone w program rekolekcyjny.
7. Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego w Sanktuarium odbędzie się 5 września. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. Maciej Radzikowski z Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej, a kaznodzieją będzie nasz współbrat o. Jacek Wolan.
8. Dzisiaj gościmy siostrę Zuzannę ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, która przez dwa lata była katechetką w naszych szkołach. Od 2019 roku posługuje w Zielonym Gaju w północnym Kazachstanie, w obwodzie północnokazachstańskim, w rejonie Tajynsza. Jeśli zechcielibyście wesprzeć ich misję dowolną ofiarą, to Siostra ją przyjmie w przedsionku kościoła. Za każdy datek dziękujemy!
9. Drodzy Pielgrzymi i Parafianie, w tym ostatnim tygodniu wakacji życzymy Wam Bożej i Świętych Aniołów.