29 sierpnia 2021 r. – XXII Niedziela zwykła

1. o. Dawid Graczyk rozpoczyna posługę w naszej Parafii. W Zakonie jest od 2004 roku. Święcenia prezbiteratu przyjął w 2012 roku. W naszej parafii będzie nauczycielem religii w obu szkołach i odpowiedzialnym za duszpasterstwo młodzieży. Życzymy darów i owoców Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży.
2. W ramach duchowego przygotowania do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej realizujemy program 33-dniowych rekolekcji na Mszach św. o godz. 18.00. Zakończenie 8 września z aktem zawierzenia.
3. W środę 1 września, rozpoczniemy nowy rok szkolny. Okolicznościowe Msze święte będą celebrowane w następującym porządku:

- o godz. 7.30 – z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3;
- a z udziałem uczniów Pijarskiej Szkoły:
  o godz. 8.15 – kl. 0, I, II,
  o godz. 9.30 – kl. III, III, IV, V,
  o godz. 11.00 – kl. VI, VII i VIII,
Do wspólnej modlitwy zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obu szkół.
Dziękujemy Panu Bogu za wakacje i prosimy o Jego błogosławieństwo w kolejnym roku nauki.

4. Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego w Sanktuarium odbędzie się 5 września. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. Maciej Radzikowski z Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej, a kaznodzieją będzie nasz współbrat o. Jacek Wolan.
5. Msza św. w intencji o. Stefana z racji Imienin w czwartek o g. 18.00.
6. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w piątek, 3 września.
7. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w I piątek miesiąca od g. 9.30.
8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od g. 15.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w intencjach pielgrzymów o g. 18.00 w kościele.
9. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
10. Wspólnota „Misja św. Faustyny” rozpoczyna kolejną nowennę w intencji wynagradzającej Wszechmogącemu Bogu za grzechy, zwłaszcza mieszkańców Warszawy. Rozpoczęcie modlitw w piątek, 3 września, o godz. 21.00.
11. Wspomnienie bł. Marii Stelli i Towarzyszek, nazaretanek i męczennic, 4 września, w sobotę.
12. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę, 4 września, o g. 17.15. Msza św. wynagradzająca za bluźnierstwa przeciw Dziewictwu Maryi Panny o g. 18.00.
13. Uczniowie kl. IV SP Nr 3 przygotowują się do uroczystości I Komunią św.:

a. próba w piątek o 16.30,
b. próba i spowiedź w sobotę o godz. 9.30,
c. Msza św. w niedzielę o godz. 11.00. Wiernych nie związanych z I Komunią prosimy o udział w Mszy św. o innej godzinie.

14. Msza św. z udziałem przedszkolaków w niedzielę 5 września o godz. 16.00.
15. Nasza Archidiecezja włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. W niedzielę, 5 września 2021 r. będzie modlitwa i zbiórka ofiar dla tychże uchodźców.