5 września 2021 r. – XXIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w Budapeszcie rozpoczyna się 52. Światowy Kongres Eucharystyczny pod hasłem „Wszystkie moje źródła są w Tobie” (Ps 87,7). Trwać będzie do 12 września. Na zakończenie kongresu Ojciec Święty Franciszek odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie.
2. Dzisiaj w Polsce Dzień Solidarności z Uchodźcami z Afganistanu. Modlitwa i zbiórka ofiar dla nich.
3. U nas dzisiaj:

a. w Sanktuarium uroczystość odpustowa i inauguracja Roku Szkolnego. Kaznodzieją jest nasz współbrat o. Jacek Wolan. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. Maciej Radzikowski z Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej.
b. uroczystość Pierwszej Komunii świętej uczniów kl. IV ze Szkoły Podstawowej Nr 3 o godz. 11.00.
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
d. Różaniec święty z wypominkami o godz. 17.30.

4. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.30.
5. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w środę, 8 września, i na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie 33 dniowych rekolekcji przygotowujących do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej.
6. Msza św. z udziałem chorych w sobotę 11 września o godz. 11.00.
7. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 12.00. W programie piłka nożna i coś dobrego.
8. Beatyfikacja Sług Bożych ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Marii Czackiej w Świątyni Opatrzności o godz. 12.00. Niestety, z powodu pandemii do udziału w uroczystości w Świątyni i przed nią zostały zaproszone delegacje poszczególnych diecezji oraz środowisk i instytucji związanych z kard. Wyszyńskim i Matką Czacką. Proces rejestracji uczestników został zakończony. Gorąco zachęcamy Parafian do udziału w uroczystości poprzez środki społecznego przekazu.
9. Z okazji beatyfikacji mamy możliwość zapoznania się z dwoma wystawami:

a. jedna jest owocem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. ”Święte słowa Stefana kardynała Wyszyńskiego”, który zorganizowała Fundacja BO WARTO przy wsparciu Instytutu Papieża Jana Pawła II. Są to prace plastyczne w formie PLAKATU promującego jedną z myśli Prymasa Tysiąclecia. W konkursie uczestniczyło 262 placówek/szkół z 11 województw. Przedstawiono 891 prac. Komisja jurorska przyznała 50 nagród i wyróżnień. Zakończenie Projektu odbyło się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
b. druga wystawa są to prace uczniów szkoły pijarskiej również poświęcone osobie Księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizatorom konkursów i wystaw dziękujemy za włożony trud w propagowaniu nauczania wielkiego Polaka, świętego i odważnego duszpasterza narodu oraz dalekowzrocznego męża stanu.

10. Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej i szkoły Stowarzyszenia Sternik zapraszają na Orszak Dziejów, tzn. na przemarsz postaci historycznych, widowisko teatralne i grę miejską. Rozpoczęcie na Palcu Zamkowym w sobotę, 11 września, o godz. 16.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
11. Polecamy kolejny numer Gazety Siekierkowskiej i prasę katolicką.
12. Zmarła Ewa Michnowska, l. 76. Mieszkała przy ul. Ponikowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
13. Przedstawicielkę Klubu Filary zapraszamy do przedstawienia propozycji wychowawczej Placówki.