12 września 2021 r. – XXIV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj się rozpoczyna XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”.
2. Dzisiaj w Budapeszcie zakończenie 52. Światowego Kongresu Eucharystycznego z udziałem Ojca Świętego Franciszka.
3. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności w Wilanowie beatyfikacja ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Róży Czackiej o godz. 12.00. Zachęcamy Parafian do udziału w uroczystości przy pomocy środków społecznego przekazu. Link do transmisji online. W sali teatralnej pod kościołem będzie możliwość wspólnego oglądnięcia transmisji. Udział w liturgii transmitowanej nie wypełnia obowiązku niedzielnej Mszy świętej.
4. Z okazji beatyfikacji mamy dwie wystawy. Jedna jest owocem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Święte słowa Stefana kardynała Wyszyńskiego", zorganizowanego przez Fundację BO WARTO. Druga zaś to prace uczniów V klasy pijarskiej szkoły.
5. W tygodniu:

a. jutro wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
b. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego pojutrze, 14 września.
c. Wspomnienie NMP Bolesnej w środę, 15 września,
d. Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa w czwartek.
e. Elektrociepłownia Siekierki świętuje 60 rocznicę swego powstania. Msza św. z okazji Jubileuszu pod przewodnictwem Ks. kard. Kazimierza Nycza 16 września o godz. 18.00.
f. Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Metropolity Warszawskiego w piątek.
g. Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku również w piątek.
h. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
i. Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży 18 września, w sobotę.
j. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
k. Modlitewne czuwanie „Pod płaszczem Maryi” przed trzecią niedzielą miesiąca w sobotę: Różaniec św. o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, a po niej adoracja. Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, kończąca czuwanie.

6. Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” w Warszawie wyruszy w niedzielę 19 września o godz. 11:30 z Placu Zamkowego. Tegoroczna – już szesnasta edycja – wielkiego święta wszystkich rodzin to okazja do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę. Polecamy!
7. Troszcząc się o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, zadbajmy, aby uczęszczały na lekcje religii i uczestniczyły w świętej liturgii:

a. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – rok II - 19 września o godz. 16.30.
b. Spotkanie młodzieży do bierzmowania – rok I oraz ich rodziców - 25 września w sobotę o g. 16.30. Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Dawid Graczyk.
c. Rozpoczęcie przygotowania dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. - 26 września o godz. 16.00. Odpowiedzialnymi za przygotowanie są nasi katecheci.

8. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
9. Zmarł Biskup MARIAN DUŚ. Był biskupem pomocniczym Archidiecezji Warszawskiej latach 1986-2013 i pełnił funkcję prezesa zarządu Fundacji Budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Pogrzeb odbędzie się w Świątyni Opatrzności 14 września o godz. 11.00.
10. Zmarła LUCYNA MARIA GRZELEC, l. 86. Mieszkała przy ul. Gościniec. Była członkinią Parafialnego Zespołu Caritas i Róży Żywego Różańca. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…