XXVI Niedziela zwykła – 26 września 2021 r.

a. 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec święty Franciszek opublikował orędzie pt. Ku stale rosnącemu «my». Zachęcamy do lektury.
b. Msza św. z udziałem dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu Pokuty i Eucharystii oraz ich rodziców o godz. 16.00.

2. Wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Czech, we wtorek, 28 września.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego pojutrze od g. 15.00 w Kaplicy NMP KW, a g. 18.00 Msza św. w tej intencji.
4. Msza święta dziękczynna za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego będzie sprawowana w archikatedrze warszawskiej, 28. dnia każdego miesiąca o godz. 19.00. We wtorek modlitwie będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik metropolita lubelski.
5. Święto Świętych Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała w środę, 29 września. Imieniny obchodzą biskupi pomocniczy: Rafał Markowski i Michał Janocha. Zachęcamy do daru modlitwy.
6. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek.
7. Modlitwa o świętość duchownych i osób konsekrowanych i dar nowych powołań w czwartek.
8. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewicy i doktora Kościoła, której relikwie mamy w Kaplicy, w piątek, 1 października.
9. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.30.
10. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Modlitewne Pogotowie Ratunkowe i inne modlitwy będą łączone z tym nabożeństwem. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie bądź odmawiania różańca w rodzinie.
11. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
12. Modlitwa wspólnoty Misja św. Faustyny w piątek od godz. 21.00.
13. Wspomnienie św. Aniołów Stróżów w sobotę, 2 października.
14. Rekolekcje „Talitha kum” dla młodych prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w sobotę i niedzielę, 2 i 3 października.
15. XI Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej odbędzie się w sobotę w kościele dominikanów na Służewie, ul. Dominikańska 2. Do udziału są zaproszeni przede wszystkim członkowie stowarzyszeń Żywego Różańca, bractw różańcowych, osoby życia konsekrowanego i czciciele Matki Bożej wraz ze swoimi duszpasterzami. Szczegóły na plakacie.
16. Spotkanie kandydatów do bierzmowania - Rok II przygotowania, 3 października godz. 16.30.
17. Narodowy Spis Ludności jest przeprowadzany co 10 lat. Wszyscy mieszkańcy Polski, na mocy ustawy są zobowiązani do udziału w spisie powszechnym. Spis trwa do 30 września br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
18. Zmarł JAN BARYS, l. 82. Mieszkał przy ul. Melomanów. Jego pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...