XXVII Niedziela zwykła – 3 października 2021 r.

a. List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XXI Dnia Papieskiego.
b. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
c. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św.
d. Adoracja w Kaplicy NMP KW od g. 15.00 dla uczczenia pierwszego objawienia się Matki Bożej na Siekierkach.
e. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Wypominki i inne modlitwy będą łączone z tym nabożeństwem.
f. Zachęcamy do odmawiania różańca świętego także w rodzinie.
g. Osoby, które regularnie się modlą na różańcu zapraszamy do Róży Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.
h. Msza św. za zmarłych poleconych wypominkami i o. Edwarda Szajora, budowniczego kościoła i kolegium, z racji zbliżającej się 23 rocznicy śmierci, o godz. 18.00.
i. Spotkanie kandydatów do bierzmowania - rok II przygotowania, o godz. 16.30.
j. Drugi dzień rekolekcji „Talitha kum” dla młodych, prowadzonych przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.

2. Wspomnienie św. Franciszka (1182-1228), zakonnika, jutro.
3. Społeczność szkoły pijarskiej, z racji Dnia kalasantyńskiego, zapraszamy na Mszę św. jutro o godz. 18.00.
4. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938), dziewicy, 5 października.
5. Wspomnienie NMP Różańcowej w czwartek, 7 października.
6. Modlitewne czuwanie męskiej wspólnoty Wojownicy Maryi w czwartek od godz. 19.30.
7. Doroczna pielgrzymka Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” A.W. do Sanktuarium w sobotę o godz. 10.00.
8. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski i zbiórka ofiar na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
9. Msza św. przygotowująca dzieci i ich rodziców do sakramentu Pokuty i Eucharystii w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
10. Wznawiamy działalność Piccolo Coro Calasaziano. Zajęcia będzie prowadzić p. Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa. Spotkanie dla członków chóru, którzy chcą kontynuować śpiewanie w piątek o godz. 15.00 w sali teatralnej. Spotkanie dzieci, które chcą śpiewać w chórze również w piątek o godz. 16.00. Zapraszamy!
11. W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach od 3 do 7 października br. odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Aktu dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki 7 października podczas Mszy św. o godz. 18.00. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w dwóch blokach: porannym i popołudniowym, transmitowane przez Radio Maryja i TV Trwam. Polecamy!