XXVIII Niedziela zwykła – 10 października 2021 r.

1. Uroczyste rozpoczęcie XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”, dzisiaj w Rzymie. Fazę diecezjalną Synodu w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie Msza Święta w archikatedrze warszawskiej w niedzielę, 17 października br. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Warszawskiego.
2. Dziś Dzień Papieski pod hasłem "Nie lękajcie się". Po liturgii zbiórka ofiar do puszek dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież, pochodzącą z uboższych rodzin. Za każdy datek dziękujemy!
3. Msza św. przygotowująca dzieci i ich rodziców do sakramentu Pokuty i Eucharystii dziś o g. 16.00.
4. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Inne modlitwy łączymy z tym nabożeństwem. Zachęcamy do odmawiania różańca świętego w rodzinie.
Zapraszamy do Róży Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.

5. Wspomnienie Jan XXIII papieża jutro.
6. Msza św. z udziałem chorych również jutro o godz. 11.00.
7. Wspomnienie Bł. Jana Beyzyma, kapłana, we wtorek.
8. Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego w środę.
9. Wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy w czwartek, 14 października.
10. Dzień Edukacji Narodowej w czwartek. Nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa, światła i mocy Ducha świętego w pracy edukacyjnej, jak również w życiu osobistym i rodzinnym.
11. Wspomnienie Św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła, w piątek.
12. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
13. W sobotę, 16 października wspomnienie:

a. św. Jadwigi Śląskiej.
b. bł. Piotra Casani’ego, pijara, współpracownika Św. Józefa Kalasancjusza,
c. św. Gerarda Majella, patrona matek w stanie błogosławionym i kobiet mających trudności z poczęcie, dzieci (w szczególności nienarodzonych), niesłusznie oskarżonych, spowiedników i dobrej spowiedzi.

14. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania - I rok przygotowania w sobotę o godz. 16.30.
15. Czuwanie modlitewne przed trzecią niedzielę miesiąca „Pod płaszczem Maryi” w sobotę od godz. 17.15 do 22.15.
16. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
17. Zmarłych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafii. W intencji zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00, a w ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
18. Wznowiliśmy działalność dziecięcego chóru - Piccolo Coro Calasaziano. Zajęcia prowadzi p. Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa. Spotkania w sali teatralnej w piątek: dla członków zaawansowanych o godz. 15.15, a dla początkujących o godz. 16.00. Zapraszamy!