XXIX Niedziela zwykła – 17 października 2021 r.

1. List pasterski w związku z XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów: Synod, czyli nasza wspólna droga – do odczytania.
2. Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza zainauguruje fazę diecezjalną synodu biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja" w archikatedrze warszawskiej dzisiaj, 17 października, o godz. 11.00.
3. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Inne modlitwy łączymy z tym nabożeństwem. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego odmawiania różańca świętego. Modlących się regularnie na różańcu zapraszamy do Róży Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.
4. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
5. Liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty i Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia jutro.
6. Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki we wtorek.
7. Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, w środę.
8. Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża w piątek.
9. W przyszłą niedzielę, 24 października, Kościół Powszechny będzie obchodził Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Obchodzić go będziemy pod hasłem Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4, 20).
10. W naszej parafii przyszłą niedzielę nadto będzie przeżywać z udziałem przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej Archidiecezji.
11. Zmarłych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii parafii. W intencji zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00, a w ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
12. Zmarła Grażyna Sobich, lat 59. Mieszkała przy ul. Żenczykowskiego. Jej pogrzeb odbędzie się w Siennicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...