XXXI Niedziela zwykła – 31 października 2021 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
2. Zakończenie nabożeństw różańcowych dzisiaj o godz. 17.15.
3. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. To święto przypomina nam, że jesteśmy powołani, by wieść święte życie, a niebo jest naszym głównym celem. W tym dniu winniśmy uczestniczyć w Mszy świętej. W naszym kościele będziemy je celebrować według porządku niedzielnego.
4. W listopadzie Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.30. Zmarłych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła. Formularze na wypominki są wyłożone na stoliku z prasą.
5. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych we wtorek, 2 listopada. Msze św. o 7.30 i 18.00.
6. Stolica Apostolska w czwartek 28 października br. wydała dekret na mocy którego również w bieżącym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Tekst Dekretu na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.
7. Adoracja Najświętszego Sakramentu 3 listopada od godz. 15.00 do 17.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w intencjach trwających na modlitwie o 18.00.
8. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, w czwartek, 4 listopada.
9. W pierwszy piątek miesiąca udamy się z sakramentalną posługą do chorych po godz. 9.30.
10. Msza św. w intencji zmarłych poleconych wypominkami i zmarłych pijarów, którzy posługiwali na Siekierkach w piątek o godz. 18.00.
11. Modlitewne czuwanie wspólnoty „Misja świętej Faustyny” w piątek od godz. 21.00.
12. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę o godz. 17.15 będzie połączone z wypominkami.
13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – II rok przygotowania 7 listopada o godz. 16.30.
14. W minioną niedzielę gościliśmy przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan. Spotkania formacyjne zastępów wyjaśniają młodym elementy wiary, ale też uczą szacunku do Ojczyzny oraz bliźnich. Młodych w wieku od 15 do 30 lat zapraszamy na spotkanie dzisiaj i 7 listopada o godz. 19.00 z nadzieją, że także w naszej parafii powstanie oddział KSM-u. Przyjdź, bo warto.
15. Przypominamy, że w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla w dniach 4-7 listopada br. Jego hasłem są słowa: W diecezjach i parafiach: Króluj nam, Chryste! – realizacja Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego. Szczegółowy program Kongresu na tablicy ogłoszeń.
16. Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów informuje o obowiązku sporządzenia inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła. W celu ustalenia terminu przeprowadzenia inwentaryzacji prosi o skontaktowanie się z Ekodoradcą. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
17. Zmarł KRZYSZTOF MAJORKIEWICZ, lat 68. Mieszkał przy ul. Spiralnej. Jego pogrzeb odbędzie się 8 listopada br. O godz. 10.30 w Wilanowie, kolegiacie Św. Anny. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...