XXXII Niedziela zwykła – 7 listopada 2021 r.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św.
2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – II rok przygotowania - dzisiaj o godz. 16.30.
3. Różaniec św. w intencji zmarłych, poleconych wypominkami odmawiamy w listopadzie codziennie o godz. 17.30. Msza św. w intencji zmarłych poleconych wypominkami dzisiaj i w piątek o godz. 18.00.
4. Podjęliśmy działania zmierzające do utworzenia w naszej parafii zastępu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, wyjaśnianie młodym elementy wiary, oraz uczenie szacunku do Ojczyzny oraz bliźnich. Młodych w wieku od 15 do 30 lat zapraszamy na organizacyjne spotkanie dzisiaj o godz. 19.00. Odpowiedzialnym za ten projekt jest o. Dawid.
5. W Warszawie od czwartku trwa Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. Na jego zakończenie kongresu, dzisiaj o godzinie 12.00 spod Bazyliki św. Krzyża wyruszy Orszak Jezusa Chrystusa Króla, który przejdzie do Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Tam o godz. 13.30 rozpocznie się Msza święta sprawowana przez arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, metropolitę szczecińsko-kamieńskiego. Zachęcamy do udziału.
6. Stolica Apostolska wydała dekret na mocy którego również w bieżącym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Tekst Dekretu na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.
7. Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu oraz Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata, 9 listopada.
8. Wspomnienie św. Leona Wielkiego, (+1280), papieża i doktora Kościoła, we wtorek, 10 listopada.
9. Spotkanie wspólnoty „Wojownicy Maryi” w środę, 10 listopada o godz. 19.30.
10. Wspomnienie świętego Marcina i Narodowe Święto Niepodległości w czwartek, 11 listopada. Pamiętamy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. Modlimy się za nich i przyszłość naszego kraju. Msze święte o godz. 7.30, 11.00 i 18.00. Liturgia o godz. 11.00 będzie połączona z obrzędem namaszczenia chorych.
11. Wspomnienie Św. Jozafata (+1623), unickiego arcybiskupa połockiego, męczennika, w piątek.
12. Wspomnienie pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, w sobotę.
13. Zbiórka ministrantów w sobotę, 13 listopada.
14. W przyszłą niedzielę, 14 listopada, Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
15. Nadto za tydzień będziemy obchodzić:

a. Światowy Dzień Ubogich
b. XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizatorem tego dnia jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W tym roku krajem reprezentującym współczesne męczeństwo chrześcijan będzie Liban.

16. Polecamy prasę katolicką, zwłaszcza „Niedzielę” z artykułem o siekierkowskiej Fundacji „Bo Warto” z okazji 10 rocznicy powstania.