I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

a. rozpoczynamy nowy rok liturgiczny z duszpasterskim programem poświęconym Eucharystii pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
b. Błogosławieństwo opłatków po Mszy św.
c. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
d. Adoracja w intencji moralnej odnowy naszego narodu od godz. 15.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w tej intencji o godz. 18.00 w kościele.
e. Spotkanie młodych zainteresowanych Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży o godz. 19.00.

2. Msze św. ku czci NMP – Roraty w dni powszednie w adwentu o godz. 7.00. Zapraszamy!
3. Wspomnienie św. Andrzeja, Apostoła, we wtorek. 30 listopada.
4. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, w piątek 3 grudnia
5. W pierwszy piątek miesiąca udamy się z sakramentalną posługą do chorych po godz. 9.30.
6. Adoracja Najświętszego Sakramentu 3 grudnia od godz. 15.00 do 17.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w intencjach trwających na modlitwie o 18.00.
7. Modlitewne czuwanie wspólnoty „Misja świętej Faustyny” w piątek od godz. 21.00.
8. Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w sobotę, 4 grudnia.
9. Skupienia dla kandydatów do bierzmowania rok I w sobotę, gościnnie w Parafii Bł. Władysława.
10. Nabożeństwo maryjne z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.15.
11. W związku z odbywającym się Synodem o synodalności Kościoła na szczeblu lokalnym zapraszamy Parafian na pierwsze spotkanie synodalne. Odbędzie się ono w sobotę. Najpierw będzie celebrowana Msza święta o godz. 18.00, a po niej spotkanie w sali. Odpowiemy na dwa synodalne pytania:

1. Towarzysze podróży. Kim są ci, którzy „podążają razem” w naszym Kościele lokalnym? Kim są ci, którzy wydają się bardziej oddaleni? W jaki sposób jesteśmy wezwani, aby wzrastać jako towarzysze? Jakie grupy lub osoby pozostają na marginesie?
2. Celebrowanie. W jaki sposób modlitwa i celebracje liturgiczne inspirują i ukierunkowują nasze wspólne życie i misję w naszej wspólnocie? W jaki sposób inspirują najważniejsze decyzje? W jaki sposób krzewimy czynne uczestnictwo wszystkich wiernych w liturgii? Jaka przestrzeń jest dana na uczestniczenie w posłudze lektora i akolity? Zapraszamy do udziału!
Dokumenty dotyczące Synodu są publikowane na stronie: www.synod.mkw.pl

12. Warsztaty ewangelizacyjne Ruah dla dorosłych, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w sanktuarium 4 i 5 grudnia.
13. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia:

a. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
b. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
c. Spotkanie kandydatów do bierzmowania II rok przygotowania o godz. 16.30.
d. Kiermasz przedświąteczny, przygotowany przez rodziny z kręgu Domowego Kościoła na rzecz Marianki, chorej na SMA2. Zachęcamy do zapoznania się z reportażem poświęconym dziecku. Link do programu TVP 3

14. Także w tym roku włączamy się w akcję „Paczuszka dla maluszka", organizowaną przez Fundację Małych Stópek, która wspiera przede wszystkim domy samotnych matek. W lewej nawie stoi choinka z papierowymi bombkami. Do 19 grudnia będzie można zostawić przy niej swój dar, głównie artykuły kosmetyczne i higieniczne dla mam z niemowlakami. Zbiórkę można wesprzeć także finansowo. Informacje takie jak: link, numer konta są na wspomnianych bombkach.
15. W sprawie budowy spalarni na Siekierkach mają się odbyć konsultacje społeczne. Dla mieszkańców Mokotowa dnia 1, 8 i 15 grudnia w godz. 15.00-20.00 w Domu Kultury KADR przy ul. Rzymowskiego 32. Szczegóły na plakatach w gablotach.
16. Ofiary złożone w minioną niedzielę na pomoc dla migrantów dały kwotę 1.900PLN. Dziękujemy!
17. Zmarł JERZY PISANIEC, l. 76, mieszkał przy ul. Korzennej. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w środę, 1 grudnia, o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…