II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

a. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
b. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św.
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
d. Spotkanie kandydatów do bierzmowania II rok przygotowania o godz. 16.30.
e. Różaniec święty w intencji zmarłych, poleconych wypominkami o godz. 17.30, a Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
f. Młodzież zainteresowaną Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zapraszamy na spotkanie w kościele o godz. 19:00
g. Przed kościołem kiermasz dobroczynny, przygotowany przez rodziny z kręgu Domowego Kościoła na rzecz Marianki, chorej na SMA2. Polecamy!
h. W sanktuarium odbywają się warsztaty ewangelizacyjne „Ruah” dla dorosłych.

2. Msze św. ku czci NMP – Roraty w dni powszednie w adwentu o godz. 7.00. Zapraszamy!
3. Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Listry i dobroczyńcy, jutro.
4. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, doktora Kościoła, 7 grudnia.
5. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w środę, 8 grudnia. O godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św., podczas której będzie odnowienie Aktu zawierzenia się Jezusowi przez pośrednictwo Niepokalanej.
6. Adwentowy dzień skupienia dla pracowników Kolegium w sobotę od godz. 9.00.
7. Msza św. z udziałem chorych w sobotę, 11 grudnia, o godz. 11.00.
8. Także w tym roku włączamy się w akcję „Paczuszka dla maluszka", organizowaną przez Fundację Małych Stópek, która wspiera przede wszystkim domy samotnych matek. W lewej nawie stoi choinka z papierowymi bombkami. Do 19 grudnia będzie można zostawić przy niej swój dar, głównie artykuły kosmetyczne i higieniczne dla mam z niemowlakami. Zbiórkę można wesprzeć także finansowo. Informacje takie jak: link, numer konta są na wspomnianych bombkach.
9. Drodzy Parafianie, odpowiadając na Wasze zapytania i prośby rozpoczynamy przygotowanie do wizyty duszpasterskiej w parafii w styczniu 2022 roku. Udamy się z modlitwą i błogosławieństwem oraz zachowaniem sanitarnych zasad tylko do tych rodzin, które mimo pandemii tego chcą i zapraszają. Zaproszenie możecie przekazać, wypełniając przygotowaną karteczkę wyłożoną na stoliku przy zakrystii lub drogą elektroniczną z podaniem swojego imienia i nazwiska, dokładnego adresu i numeru telefonu i mail.
Po zebraniu zaproszeń i ich weryfikacji plan kolędy będzie ogłoszony po świętach Bożego Narodzenia, jeśli nie będzie administracyjnego zakazu. Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Parafia NMP Królowej Wyznawców, która jest reprezentowana przez proboszcza Parafii o. Tadeusza Suślika.
10. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.